IV liga gr. II w sezonie 2021/2022

W dniu wczorajszym Śląski ZPN zaprezentował skład IV ligi śląskiej w sezonie 2021/2022. W nowych rozgrywkach mierzyć będziemy się aż z pięcioma nowymi rywalami. Z III ligi spadła ekipa ROWu Rybnik, natomiast do drugiej grupy IV ligi zostały przypisane aż cztery beniaminki rozgrywek, GKS II Piast Gliwice, LKS Czarni Gorzyce, LKS Bestwina oraz jedna z drużyn z Żywca, Koszarawa lub Góral, które rywalizują o mistrzostwo swojej ligi. W rozgrywkach nie zobaczymy poza spadkowiczami, Iskrą Pszczyna, GKSem Radziechowy-Wieprz i Jednością Przyszowice, a także mistrzem, Odrą Wodzisław, także Rozwoju Katowice, który został przeniesiony do grupy pierwszej.

Nowy sezon IV ligi rozpoczyna się 14 sierpnia. Rudna jesienna zakończy się 13 listopada. Z kolei w 2022 roku rozpoczniemy granie 12 marca. Zakończenie sezonu planowane jest na dzień 11 czerwca. W dniach 18 i 22 czerwca 2022 roku planowane jest rozegranie baraży o awans do III ligi oraz baraży o utrzymanie w IV lidze.

Ponadto w czwartek 8 lipca o godz. 12:00 na Facebooku Śląskiego ZPN odbędzie się losowanie 1. kolejki IV ligi grupy 1, a o 12:30 grupy 2.

Skład drugiej grupy IV ligi śląskiej w sezonie 2021/2022:

 1. KS ROW 1964 Rybnik – spadek z III ligi
 2. KS Spójnia Landek
 3. GKS II Tychy
 4. LKS Unia Książenice
 5. KS Decor Bełk
 6. LKS Unia Turza Śląska
 7. KS Kuźnia Ustroń
 8. LKS Drzewiarz Jasienica
 9. MRKS Czechowice-Dziedzice
 10. TS II Podbeskidzie
 11. LKS Czaniec
 12. LKS Orzeł Łękawica
 13. GKS Piast II Gliwice – awans z klasy okręgowej
 14. LKS Czarni Gorzyce – awans z klasy okręgowej
 15. LKS Bestwina – awans z klasy okręgowej
 16. TS Koszarawa Żywice lub TS Czarni-Góral Żywiec – awans z klasy okręgowej