IV liga/A-klasa: Zapowiedź

Powoli zbliża się kolejny weekend. Piłkarze LKS-u Czaniec zmierzą się w niedzielny wieczór z ROW-em 1964 Rybnik, a drugi zespół powalczy w gminnych derbach z Zaporą Porąbka. Zapraszamy do zapowiedzi tych konfrontacji !

IV liga:
W ostatniej kolejce LKS Czaniec pechowo przegrał z Odrą Wodzisław Śląski po dwóch bramkach straconych w samej końcówce pojedynku. Mimo, że długo prowadziliśmy 1:0 po bramce Samuela Colika to nie udało się nam zdobyć nawet jednego punktu. Obecnie zajmujemy 14. miejsce w tabeli IV ligi śląskiej i do bezpiecznej pozycji, na której znajduje się Kuźnia Ustroń tracimy już 5 punktów. W niedzielę (29 października) przed nami wyjazdowy pojedynek w Rybniku, gdzie o godzinie 18:00 przy sztucznym świetle zmierzymy się ze słynnym ROW-em 1964. Nasi najbliżsi przeciwnicy zajmują 10 miejsce z 16 ,,oczkami”, a na to złożyło się 5 zwycięstw, jeden remis i aż 6 porażek. W Rybniku nie wystąpi kapitan LKS-u Czaniec Bartłomiej Borak, który kilka tygodni temu pechowo złamał palec u nogi i czeka go rehabilitacja. Z powodu żółtych kartek z Odrą Wodzisław nie mógł pojawić się na boisku A. Apanchuk, ale teraz wraca już do kadry pierwszego zespołu. W sezonie 2022/2023 dwukrotnie pokonaliśmy ROW 1964 (2:1 i 4:3), a bohaterem tamtych spotkań był Oleksandr Apachuk. Niestety z powodu zerwanego więzadła w kolanie i operacji na powrót na boisko Ukraińca musimy jeszcze długo poczekać. Sytuacja w tabeli LKS-u Czaniec nie jest zbyt dobra, ale nie poddajemy się i wierzymy w utrzymanie. Punkty z ROW-em są nam bardzo potrzebne, aby wydostać się z niebezpiecznej strefy. Jednak gospodarze na pewno nie odpuszczą i będą chcieli również wywalczyć pełną pulę. Na pewno czekają nas wielkie emocje, a my trzymamy kciuki za podopiecznych Szymona Waligóry.

A-klasa:
Rezerwy wygrały z Centrum Ligota 6:5 i odniosły pierwsze zwycięstwo od 3 września. Wówczas pokonaliśmy Zaporę Wapienica (3:1). Obecnie zajmujemy 8. miejsce w tabeli z 14. punktami i mamy do rozegrania jeszcze zaległy mecz z KS-em Bystra. W 12 kolejce bielskiej A-klasy młodzież LKS-u Czaniec zmierzy się w gminnych derbach z Zaporą Porąbka, która jest beniaminkiem i radzi sobie całkiem przyzwoicie. Warto dodać, że przed własną publicznością piłkarze z Porąbki jeszcze nie przegrali i odnieśli 4 zwycięstwa oraz 2 remisy. Podopieczni Macieja Gilka nie załamują się przebiegiem meczu i grają zawsze do ostatniego gwizdka sędziego, co pokazały pojedynki z GLKS-em II Wilkowice (3:2) i Zamkiem Grodziec Śląski (4:2). W obu przegrywali już 0:2, ale potrafili w końcówce przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść. W Porąbce na pewno nie wystąpi Kacper Kaspera (ból kręgosłupa), a występ Michała Kołka po złamaniu palca wciąż jest wielką niewiadomą. Trzy lata temu rywalizowaliśmy z Zaporą o mistrzostwo B-klasy. Na stadionie przy ul. Zagłębocze 9 zremisowaliśmy (1:1), a na wyjeździe pewnie wygraliśmy (3:0). Trzymamy kciuki za młodzież LKS-u Czaniec, a my serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na stadion do pobliskiej Porąbki.

Wszyscy w Czańcu wierzą w to, że zarówno seniorzy, jak i rezerwy, powalczą skutecznie o zwycięstwo w swoich pojedynkach. Zapraszamy kibiców do Rybnika i Porąbki. Jesteśmy z wami ! Do boju LKS Czaniec ! 🔥

13 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 2023/24
29.10.2023 rok (niedziela), godzina 18.00
Rybnik, ul. Gliwicka 72