Unia Książenice vs LKS Czaniec

Unia Książenice vs LKS CzaniecPodsumowanieDługo czekaliśmy na ten moment, ale było warto. Po siedmiu meczach bez zwycięstwa i sześciu remisach

Podsumowanie

Długo czekaliśmy na ten moment, ale było warto. Po siedmiu meczach bez zwycięstwa i sześciu remisach z rzędu podopieczni Szymona Waligóry odnieśli bardzo ważne, pierwsze w tym sezonie na wyjeździe, zwycięstwo 3:0 z Unią Książenice!

Mecz od samego początku był wyrównanym starciem, w którym widać było że obie drużyny chcą zagrać o pełną pulę, ale skupiają się przed wszystkim na defensywie nie chcąc stracić bramki. Gospodarze stworzyli sobie w tej części meczu dwie dobre okazje, ale na posterunku był Kierlin. Nasza drużyna również odpowiadała składnymi akcjami i w 40 minucie udało się jedną z nich sfinalizować. Oczko zamknął akcję i mierzonym uderzeniem trafił do siatki rywala wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie!

Na drugą część meczu nasz zespół wyszedł dużo bardziej pewny siebie i raz po raz stwarzał sobie okazje bramkowe. W 59 minucie do piłki dopadł Flis, zdecydował się na uderzenie, piłkę próbował przeciąć Wowra, ale zrobił to na tyle źle, że wpakował futbolówkę do własnej bramki. Unia próbowała się jeszcze podnieść, ale nasz zespół poza skutecznością w ataku bardzo dobre grał tego dnia w defensywie, wytrącając wszelkie argumenty rywalowi. W 80 minucie kolejny raz do piłki dopadł Flis i świetnie przymierzył w długi róg bramki gospodarzy, ustalając wynik meczu na 3:0. Wynik w drugiej częściu mógł i powienien być dużo wyższy bo poza zdobytymi bramkami sytuacji bardzo dobrych mieliśmy co najmniej jeszcze trzy.

Złapaliśmy bardzo potrzebny oddech, który powinien pozwolić nam w kolejnych tygodniach nabarać pewności siebie, bo w końcu za dobrą grą poszedł korzystny wynik. Mało tego świetnie wyglądaliśmy w tym meczu w grze obronnej i to jest bardzo dobry prognostyk na kolejne ligowe starcia. Przed nami kolejny tydzień ciężkiej pracy bo już w sobotnie przedpołudnie czeka nas kolejne trudne starcie, z jednym z głównych faworytów ligi, MRKSem Czechowice-Dziedzice! Ale dzisiaj jeszcze świętujemy i jeszcze raz gratulujemy naszej drużynie za zwycięstwo w Książenicach! Walczymy dalej!