Odra Wodzisław Śląski vs LKS Czaniec

Odra Wodzisław Śląski vs LKS CzaniecPodsumowaniePowrót po prawie miesięcznej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną w klubie, LKS Czaniec ma bardzo trudny.

Podsumowanie

Powrót po prawie miesięcznej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną w klubie, LKS Czaniec ma bardzo trudny. O tym, że wyjazd na teren lidera, Odry Wodzisław, będzie szalenie trudnym zadaniem dla podopiecznych Szymona Waligóry, wiedzieli wszyscy, ale tak srogiej lekcji futbolu od mistrza jesieni nie spodziewał się nikt. Niestety w minioną sobotę ponieśliśmy najwyższą porażkę w XXI wieku, przegrywając zaległe spotkanie 15 kolejki aż 7:0… .

Pierwsza połowa w wykonaniu obu zespołów była tym czego spodziewali się wszyscy. Czaniec ustawił się w głębokiej defensywie i nastawił na kontrataki, a Odra prowadziła grę, dochodząc co jakiś czas do sytuacji strzeleckich. Tych Wodzisławianie mieli kilka, ale kapitalnie na linii bramkowej spisywał się Felsch, który co najmniej trzykrotnie uratował nasz zespół przed stratą bramki. Ta sztuka nie udała się niestety w 36 minucie. Dośrodkowaną z rzutu rożnego piłkę głową do siatki wpakował Dudziński i otworzył wynik tego spotkania. Z naszej strony najgroźniej było w 44 minucie meczu, kiedy piłka po strzale Oczki z rzutu wolnego, nieznacznie minęła bramkę gospodarzy.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczął nasz zespół i miał swoje kilka bardzo dobrych minut w tym meczu. Sygnał do ataku dał w 47 minucie, wprowadzony w przerwie na boisko Daniel Stwora, który zamykał dośrodkowaną przez Handego piłkę i nie trafił do pustej bramki z bliskiej odległości. Chwilę później znów Stwora uderzał, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale dobrze piłkę wybronił bramkarz Odry. W 51 minucie Felsch znalazł na długim słupku Handego, ten oddał precyzyjny strzał i na nasze nieszczęście trafił w słupek. Odra szybko starał się ostudzić nasze zapędy i udało jej się to niemal błyskawicznie. W 54 minucie Felsch jeszcze znakomicie wybornił strzał Tabali, a w 55 wygrał pojedynek sam na sam z Dudzińskim, ale minutę później skapitulował po raz drugi w tym meczu, po strzale Tabali. Kilka chwil później Czaniec pokusił się o jeszcze jeden zryw, a strzał Flisa minimalnie minął słupek bramki Odry. W 66 minucie odnotowaliśmy trzecie trafienie gospodarzy, a do bramki trafił Lalko bo dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W tej sytuacji faulowany był nasz bramkarz, ale arbiter podjął inną decyzję. Chwilę poźniej boisko opuścił z urazem jeden z naszych środkowych obrońców i rozpoczął się rozpad naszej gry defensywnej. Odra w ciągu 14 minut trafił cztery razy, a na listę strzelców wpisywali się Krzyżok, Pryka i dwukrotnie Abuladze. Niestety wszystkie te bramki padły po fatalnych błędach naszej obrony.

Takie lania nie pamięta nikt z osób związanych z LKSem Czaniec od wielu lat. Sztab szkoleniowy ma wiele do zrobienia w nadchodzącym tygodniu, bo w najbliższą sobotę czeka nas ostatnie spotkanie rundy jesiennej, w którym zagramy ważne zawody z rezerwami GKSu Tychy. Nasi gracze muszą jak najszybciej zresetować głowy i uświadomić sobie, że o ile porażkę w tym meczu można było kalkulować, to jej rozmiar jest wysoce niesprawiedliwym rozstrzygnięciem. Brakuje nam ostatnio szczęścia, ale wierzymy że w końcu uśmiechnie się ono do nas. Potrzeba ciężkiej pracy i wiary w to co robimy!

21.11.2020 r., godzina 13.00, Wodzisław Śląski, 15 kolejka IV ligi śląskiej gr. II

Odraw Wodzisław Śląski – LKS Czaniec 7:0 (1:0)

Bramki: 36′ Dudziński, 56′ Tabala, 66′ Lalko, 72′ Krzyżok, 76′, 86′ Abuladze, 81′ Pryka

Skład LKS Czaniec: Felsch J., Sadzikowski (75′ Kołek), Borak, Marek (71′ Zacny), Babicki, Felsch M., Machalica, Handy, Flis, Oczko (46′ Stwora D.), Wiśniowski.

Tabel IV ligi śląskiej gr. II sezon 2020/2021 (stan na 21.11.2020 r.)

1 ODRA WODZISŁAW ŚLĄSKI SP. Z O.O. 16 39 13 0 3 49:16
2 LKS UNIA KSIĄŻENICE 16 35 11 2 3 28:17
3 KS SPÓJNIA LANDEK 15 30 9 3 3 42:13
4 LKS UNIA TURZA ŚLĄSKA 16 29 8 5 3 36:25
5 KS ROZWÓJ KATOWICE 16 28 8 4 4 37:20
6 KS DECOR BEŁK 16 27 8 3 5 28:25
7 LKS DRZEWIARZ JASIENICA 16 27 8 3 5 21:21