LKS Czaniec vs Płomień Połomia

LKS Czaniec vs Płomień PołomiaPodsumowaniePrzed startem rundy wiosennej mało kto spodziewał się, że 13 kwietnia LKS Czaniec po raz pierwszy

Płomień Połomia

13 kwietnia 2019 | 17:00

Przed startem rundy wiosennej mało kto spodziewał się, że 13 kwietnia LKS Czaniec po raz pierwszy w tej rundzie zainkasuje pełną pulę punktów. Po słabym początku rundy, w minioną sobotę podopieczni Macieja Żaka pokonali outsidera ligi, Płomień Połomia 3:0 i na chwilę obecną wrócili na zwycięską ścieżkę. Miejmy nadzieję, że na jak najdłużej.

Sobotnie starcie z beniaminkiem z Połomii przez całe 90 minut przebiegało pod dyktando naszego zespołu. Dość powiedzieć, że goście ani razu celnie nie zagrozili naszej bramce, nie mogąc długimi momentami opuścić własnej połowy boiska. Dla nas ten mecz rozpoczął się pechowo, bo straciliśmy Boraka, który ledwo co doszedł do optymalnej formy po długiej kontuzji, a już w 7 minucie musiał opuścić boisko z powodu kontuzji kolana. „Bory” wracaj szybko do zdrowia, czekamy na Ciebie! Kolejne minuty upływały pod znakiem zmarnowanych okazji, z których najwięcej w ciągu meczu zmarnował Lewandowski. W 29 minucie doczekaliśmy upragnionego otwarcia wyniku meczu. Kaczmarczyk nie zawahał się uderzyć sytuacyjnej piłki wolejem z okolicy 20-metra i kapitalnie trafił w okienko bramki gości. Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się „Lewy”, który wykończył składną akcję Świerczyńskiego i Ilyii.

Druga połowa przebiegała w podobnym tonie co pierwsza, choć widać było w niej momenty rozluźnienia w naszych szeregach. Nie spowodowało to jednak żadnego zagrożenia ze strony przyjezdnych, a nam nie przeszkodziło w pełni kontrolować spotkanie i stwarzać sobie kolejne okazje bramkowe. Jedną z nich w 85 minucie spotkania wykorzystał kolejny raz Kaczmarczyk, wykańczając długie podanie za plecy bezradnych obrońców Płomienia.

Najważniejszą kwestią starcia z Połomią było zdobycie trzech punktów, tak bardzo potrzebnych nam tej wiosny. To udało się zrealizować, zachowując przy tym czyste konto i grając przyzwoite zawody. Nie popadamy oczywiście w hura optymizm, bo do zrobienia jest przed nami jeszcze wiele, ale dzięki tej wygranej ciągle pozostajemy w grze. Przed nami teraz dwa bardzo poważne starcia z dwoma najlepszymi ekipami rudny wiosennej i to będzie prawdziwa okazja do przełamania się naszego zespołu!

13.04.2019 r., godzina 17.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 20 kolejka IV ligi śląskiej gr.II

LKS Czaniec – Płomień Połomia 3:0 (2:0)

Bramki: 29′, 85′ Kaczmarczyk, 42′ Lewandowski

Skład LKS Czaniec: Kozieł – Zakrzewski, Stawowy, Żak, Borak (7′ Palarczyk), Świerczyński, Nazdryn-Platnitski (82′ Jurczak), Kaczmarczyk (86′ Zaremba), Handy, Karcz (70′ Stróżak), Lewandowski.

13 kwietnia 2019 17:00 Haiz IV Liga Śląska 2018/2019 – Seniorzy

ZespółGole