Kuźnia Ustroń vs LKS Czaniec

LKS Czaniec vs Kuźnia UstrońPodsumowanieZakończyć rundę dwoma zwycięstwami. Taki cel przyświecał naszej drużynie po porażce z głównym faworytem ligi, rezerwami

Kuźnia Ustroń

13 listopada 2021 | 13:30

Zakończyć rundę dwoma zwycięstwami. Taki cel przyświecał naszej drużynie po porażce z głównym faworytem ligi, rezerwami GKSu Tychy. Pierwsze zadanie zostało wykonane wzorowo przed tygodniem, gdy nasza ekipa ograła Czarnych Gorzyce. Starcie z Kuźnią Ustroń stanowiło jednak większe wyzwanie, zwłaszcza że do grona kontuzjowanych Pielichowskiego i Machalicy, dołączyli pauzujący za kartki Gawor i Stańczak. Po posiłki trzeba więc było sięgnąć do drugiego zespołu i trzeba powiedzieć, że zarówno Daniel Stwora jak i Arek Zacny zagrali dobre zawody, a cały zespół odniósł bardzo ważne zwycięstwo 3:2!

Od początku meczu to nasz zespół przystąpił do ataku, ale to goście, dość nieoczekiwanie, objęli szybko prowadzenie. W szóstej minucie Iskrzycki idealnie dośrodkował do niepilnowanego Pietrarczyka, a doświadczony napastnik zachował się jak „profesro” i przelobował bezradnego Kierlina. Odpowiedź naszej drużyny była na szczęście natychmiastowa. W dziesiątej minucie Oczko otrzymał piłkę na skrzydle, dośrodkował ją na piąty metr, a tam odnalazł się Hałat i głową wpakował piłkę do siatki. Mecz do końca pierwszej części był wyrównanym starciem, w którym więcej na boisku pokazała nasza drużyna. Mieliśmy też jedną kapitalną okazję do zodbycia bramki, ale strzał Wiśniowskiego z okolicy jedenastego metra, świetnie obronił brakarz Kuźnii.

Drugą część meczu dużo lepiej rozpoczęli goście, którzy zmienili nieco taktykę czym spowodowali trochę zamętu w naszej grze. Kilka oskrzydlających akcji przyniosło efekt w 56 minucie. Świetna składna akcja w środku pola znalazła finalizację w postaci mierzonego strzału Chmiela, którzy wygrał pojedynek sam na sam z Kierlinem. Po tej bramce nasz zespół doszedł do siebie i z każdą minutą przesuwał grę pod bramkę rywala. W 67 minucie oglądaliśmy najbardziej efektowną bramkę tego meczu. Kierlin przechwycił piłkę w naszym polu karnym i od razu mocno posłał ją na połowę rywala. W okolicy 20 metra przed bramką Kuźni piłkę do Hałata zgrał Wiśniowski, a Hałat minął obrońcę i precyzyjnym strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi Kuźnii. Po tej bramce oglądaliśmy chyba najlepszy okres tego meczu. Oba zespoły chciały wygrać i ataki sunęły raz z jednej, raz z drugiej strony. Najbliżej trzeciej bramki był Oczko, który w 75 minucie otrzymał prezent od bramkarza rywala, przejął zagrywaną przez niego piłkę, ale przegrał pojedynek sam na sam z goalkeeperem Kuźnii. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się, sprawiedliwym bądź co bądź remisem, nasza drużyna zadała decydujący cios w doliczonym czasie gry. Ilya przechwycił piłkę na własnej połowie, wyprowadził szybki kontratak i wywalczył rzut rożny. Białorusin dośrodkował piłkę w pole karne, ta trfiła pod nogi Felscha, który z długiego słupka posłał ją z powrotem wzdłuż bramki. Całą akcję zamknął Hałat finalizując hattricka strzałem głową!

Niesamowitych emocji dostarczyło nam ostatnie spotkanie w tym roku. Były bramki, zwroty akcji, szybkie tempo meczu, walka o każdy centymetr boiska i rozstzygnięcie w ostatnich minutach. Aż żal, że runda już się zakończyła bo chętnie zobaczylibyśmy jeszcze tak grający LKS Czaniec. W bardzo dobrych nastrojach kończymy ten rok, będąc czwartą siłą ligi. Tego raczej nie spodziewał się nikt, dlatego tym bardziej mamy się z czego cieszyć. Jednak cały czas pamiętamy o pokorze i ciężkiej pracy jaka będzie do zrobienia zimą, ponieważ wiosną trzeba robić kolejne kroki aby móc patrzeć tylko i wyłącznie przed siebie! Brawo drużyno!

13.11.2021 r., godzina 13.30, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 15 kolejka IV ligi śląskiej gr. II

LKS Czaniec – Kuźnia Ustroń 3:2 (1:1)

Bramki: 10′, 67′, 90′ Hałat – 6′ Pietrarczyk, 56′ Chmiel

Skład LKS Czaniec: Kierlin- Powała, Stwora, Borak- Zacny A., Felsch, Ilya, Handy- Oczko, Wiśniowski (87′ Pachler), Hałat.

13 listopada 2021 13:30 IV liga 21/22 Seniorzy 21/22

Kuźnia Ustroń2