TS II Podbeskidzie-LKS Czaniec 1:4

Ostatnim meczem tego roku w IV lidze śląskiej było starcie rezerw Podbeskidzia Bielsko-Biała z LKSem Czaniec. Po bardzo dobrym meczu nasz zespół pewnie i wysoko ograł rezerwy pierwszoligowca 4:1 i zakończył rok, podobnie jak w poprzednim sezonie, na czwartym miejscu!

Od początku meczu dało się wyczuć, że nasza drużyna czuje się tego dnia w Bielsku bardzo dobrze co przekładało się na wydarzenia boiskowe. Już w 10 minucie Świniański dograł na piąty metr do Hałata, ten uderzył na bramkę, ale dobrze ustawiony Wieczorek wybronił strzał naszego snajpera. W 19 minucie bramkarz Podbeskidzia musiał skapitulować. Borak idealnie dośrodkował piłkę na głowę Olka Apanchuka, ten uprzedił bramkarza naszych rywali i głową wpakował piłkę do bramki. W 30 minucie powinno było być 2:0. Świetną akcję przeprowadzili Andryii i Olek Apanchuk, ten drugi dograł w pole karne do Hałata, Rafał uderzył wolejem, ale na posterunku znów był Wieczorek, który kapitalnie sparował ten strzał. Gdy wydawało się, że do szatni zejdziemy z jednobramkowym prowadzeniem, gospodarze przeprowadzili jedną z nielicznych akcji w tej części meczu. Piłkę w środku pola stracił Olek Apanchuk, zawodnik Podbeskidzia stanął oko w oko z Kierlinem, posłał piłkę obok naszego bramkarza, ale z linii bramkowej zdołał wybić ją Stańczak. Gospodarze mieli jednak rzut rożny i po jego wykonaniu piłkę na piątym metrze otrzymał Abate i pewnym strzałem przy słupku doprowadził do wyrównania.

Drugą część meczu znów lepiej rozpoczął nasz zespół. W 55 minucie po zamieszaniu w polu karnym piłkę na piątym metrze otrzymał Olek Apanchuk, jego strzał świetnie obronił Wieczorek, podobnie zresztą jak dobitkę Patryka Świniańskiego. Pięć minut później kapitalną akcję przeprowadził Andryii Apanchuk, który po ograniu dwóch zawodników dograł na piąty metr do Hałata, a ten w końcu zaliczył celną próbę i wyprowadził nas na prowadzenie. Chwile później gospodarze przeprowadzili pierwszą i jedyną akcję z gry, którą zakończył celnym strzałem Abate, jednak Kierlin był na posterunku i odbił piłkę zmierzającą do naszej bramki. W 68 minucie meczu powinno było już być po meczu. W polu karnym sfaulowany został Patryk Świniański, arbiter wskazał na jedenasty metr, do piłki podszedł Felsch i… sprawił że Wieczorek już bezapelacyjnie stał się bohaterem Podbeskidzia, broniąc strzał naszego zawodnika. Ta sytuacja nie załamała naszych ataków. W 75 minucie przeprowadziliśmy kolejną składną akcję, Hałat wyłożył piłkę do Felscha, ten z bliskiej odległości trafił w poprzeczkę, a dobitka Olka Apanchuka z pięciu metrów minęła nieznacznie bramkę rywali. W 82 mincuie postawiliśmy kropkę nad „i”. Patryk Świniański wpadł w pole karne, dograł do Andryia Apanchuka i zaliczył tym samym drugą w tym spotkaniu asystę, bo młodszy z braci Apanchuk pewnie trafił do bramki Podbeskidzia. W ostatnie akcji meczu Ilya świetnie obsłużył Olka Apanchuka, a ten wykorzystał sytuację sam na sam, ustalając wynik meczu na 4:1!

Bardzo nas cieszy forma jaką w końcówce tego roku zaprezentowali nasi gracze! Zwycięstwo nad rezerwami Podbeskidzia było tylko potwierdzeniem naszej dobrej dyspozycji w ostatnich tygodniach i cieszy fakt, że tą nie łatwą dla nas rundę kończymy na czwartym miejscu, zaliczając trzecią rundę z rzędu w której zdobywamy 24 punkty! Wiosną czas na pójscie krok dalej! Brawo drużyno!

19.11.2022 r., godzina 13.00, „Górka”, 7 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 2022/23

TS II Podbeskidzie Bielsko-Biała – LKS Czaniec 1:4 (1:1)

⚽ 43′ Abate – 19′, 90′ O. Apanchuk, 60′ Hałat, 82′ A. Apanchuk

Skład LKS Czaniec: Kierlin- Stańczak, M. Felsch, Borak, Handy, Świniański, Pielichowski, Ilya, Hałat (84′ Wiśniowski), A. Apanchuk (88′ Gawor), O. Apanchuk.