27 kolejka IV ligi śląskiej gr. II: Zapowiedź

Kolejny mecz na szczycie Odry, trudny wyjazd Turzy Śląskiej do Czechowic, Rozwój chce pójść za ciosem i ograć dawno niepokonany Landek, Jasienica musi powalczyć z Bełkiem o punkty, Kuźnia i Czaniec o przełamanie, Podbeskidzie chce uciec od strefy spadkowej, bezpośrednie starcia drużyn walczących o utrzymanie. Zapraszamy na zapowiedź nadchodzącej 27 kolejki IV ligi śląskiej gr. II.

Odra Wodzisław zremisowała przed tygodniem ze Spójnią Landek, a tym razem czeka ją kolejny mecz na szczycie w Bełku z Unią Książenice. Gracze Unii wyglądają już na zespół który wyszedł z kłopotów, ale to czy są w stanie nawiązać walkę z głównym kandydatem do walki o mistrzostwo? Dla Odry to bardzo ważne spotkanie, które może bardzo przybliżyć ekipę z Wodzisławia do tytułu.

Unia Turza Śląska caly czas jest w grze o ligowe podium, a może nawet o coś więcej, ale to już bardziej w kontekście przyszłego sezonu. Tym razem jedna z niespodziewanych rewelacji ligi zmierzy się na wyjeździe z MRKSem Czechowice-Dziedzice. Gospodarze swoją sytuację w tabeli mają wciąż trudną, ale piłkarsko ten zespół wygląda wiosną bardzo dobrze i nie będzie niespodzianką jeśli pokonają Unię.

Od długich tygodni wiadomo, że Landek jest najpoważniejszym kontrkandydatem Odry do powalczenia o mistrzostwo czego dowiódł przed tygodniem remisując na terenie lidera. Tym razem gracze trenera Odrobińskiego zagrają na wyjeździe w Katowicach z miejscowy Rozwojem. Ekipa, która jesienią spisywała się dobrze, zwłaszcza na własnym obiekcie, rundę wiosenną rozpoczęła słabo. Jednak zeszłotygodniowe przełamanie powinno dać wiarę we własne umiejętności piłkarzom Rozwoju, co spowoduje, że w sobotnie przedpołudnie powinnismy zobaczyć bardzo ciekawy pojedynek. Na papierze faworytem będą goście.

Decor Bełk to kolejny zespół, który wiosną gra bardzo dobrze i chce powalczyć o miejsce na podium. Tego samego nie można powiedzieć o Drzewiarzu Jasienica, który gubi punkty na własne życzenie. Podopieczni Pawła Łosia chcą się jak najszybciej podnieść i zacząć punktować, ale w najbliższy weekend ta sztuka może okazać się dla nich zbyt trudna.

Kuźnia Ustroń zawodzi wiosną na całego, przegrywając mecz za meczem. Tym razem podopieczni trenera Żebrowskiego zmierzą się z mającą nie mniejsze problemy drużyną LKSu Czaniec. Podopieczni Szymona Waligóry wracają do rywalizacji po dwutygodniowej przerwie spowodowanej zakażeniami koronawirusem. Forma naszych graczy jest pod sporym znakiem zapytania, jednak mamy nadzieję, że naszej ekipie nie braknie charakteru i że to my zdołamy się przełamać po ostatnie porażce z Radziechowami.

Dość dobrze zaczęło punktować ostatnio Podbeskidzie. Rezerwy ekstraklasowej ekipy wciąż muszą oglądać się za siebie i wyjazdowa konfrontacja w Pszczynie będzie dla nich mecze z gatunku koniecznych do wygrania. Ewentualne potknięcie może drogo kosztować w ostatecznym rozrachunku.

Starcia rezerw GKSu Tychy z Jednością Przyszowice oraz GKSu Radziechowy-Wieprz z Orłem Łękawica są dla wszystkich zespołów meczami za „sześć” punktów. W tym pierwszym pojedynku spodziewać się można wzmocnionego składu GKSu, dlatego też to Tyszanie będą faworytem. Natomiast derby w Radziechowach powinny być pełne walki o każdy centymetr boiska bo dla jednych i drugich będzie to bardzo istotny pojedynek.

Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań nadchodzącej serii gier.

27 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 2020/2021

2021-04-10/11:00 MKS ISKRA PSZCZYNA TS PODBESKIDZIE II S.A. -:-