Odra Wodzisław Śląski-LKS Czaniec: Zapowiedź

Ostatnie tygodnie nie są udane dla LKSu Czaniec. Najpierw przytrafiły się nam dwie, dość pechowe porażki z Jasienicą i Rozwojem, później byliśmy zmuszeni pauzować prawie miesiąc z powodu potwierdzonych przypadków koronawirusa w klubie, a na koniec w składzie mocno eksperymentalnym nie daliśmy rady Decorowi Bełk. Przed podopiecznymi Szymona Waligóry dwa ostatnie spotkania ligowe w tym roku i mocno wierzymy, że charakterem i ambicją zdołamy jeszcze przed zimą otrząsnąć się po tych ostatnich niepowodzeniach. Okazja do przełamania już w najbliższy weekend będzie wyborna, bowiem zagramy na boisku lidera i głównego kandydata do mistrzostwa ligi, Odry Wodzisław.

Wodzisławianie cały sezon godnili uciekającą Unię Książenice i w końcu ją „dopadli” Przed tygodniem kolejna wpadka graczy z Książenic, a także własna wygrana z Iskrą Pszczyna, pozwoliły Odrze wskoczyć na fotel lidera i zdobyć tytuł mistrza jesieni z dorobkiem 36 punktów, zdobytych w 15 spotkaniach. Bilans bramkowy Odry wynosi 42:16. Jeszcze lepiej te statystyki przentują się gdy Odra gra na własnym stadionie, gdzie do tej pory przegrała tylko raz, w drugiej kolejce z Unią Książenice i ma bilans bramkowy 19:5. W tym samym czasie LKS Czaniec, który rozegrał o jedno spotkanie mniej, ma na swoim koncie 18 punktów i zajmuje 11 lokatę w tabeli. Bilans bramkowy naszego zespołu wynosi 24:28. Lepiej ta statystyka w naszym wykonaniu wygląda gdy gramy jako goście, bo na wyjazdach przegraliśmy tylko dwa spotkania, a cztery wygraliśmy. Bilans bramkowy Czańca w delegacji wynosi 14:11.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania jest Odra Wodzisław, która rozpędzona zmierza po mistrzostwo ligi i kontynuuje serię pięciu z rzędu zwycięstw. Nasz zespół musi szukać punktów i tak naprawdę nie ma nic do stracenia. Mamy nadzieję, że forma naszych graczy już torchę się ustabilizowała, a i kadra którą bedziemy dysponować będzie nieco szersza niż ostatnio. Ostatni bezpośredni mecz obu ekip w Wodzisławiu Śląskim, w pierwszej kolejce poprzedniego sezonu dostarczył kibicom wielu emocji, bo padł remis 3:3. W najbliższą sobotę kibiców na stadionie nie będzie, ale wierzymy, że nasi gracze dostarczą nam długo wyczekiwanej radości, bo na zwycięstwo czekamy już od 2 października. Do boju LKS!


21.11.2020 r., godzina 13.00, Wodzisław Śląski, 15 kolejka IV ligi śląskiej gr. II

Odra Wodzisław Śląski – LKS Czaniec

Ta strona wykorzystuje pliki cookies Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.