KS Rozwój Katowice-LKS Czaniec: Zapowiedź

Tabela ligowa w obecnym sezonie jest bardzo ciasna, a różnica pomiędzy strefą spadkową, a podium wynosi zaledwie sześć punktów. W nadchodzącej, 13 kolejce IV ligi śląskiej gr. II, wyjątkowo bo w środku tygodnia, LKS Czaniec zmierzy się z bezpośrednim rywalem ze środka stawki, Rozwojem Katowice.

Nasz dzisiejszy rywal to drużyna założona w 1925 roku, mająca świetną przeszłość piłkarską. Warto tutaj wspomnieć, że jeszcze w sezonie 2015/2016 Rozwój rywalizował na poziomie I ligi, ogrywając tam takie ekipy jak Wisła Płock, Miedź Legnica czy Zagłębie Sosnowiec. Jednak tamten sezon zakończył się spadkiem drużyny z Katowic do II ligi i po rozegraniu kolejnych trzech sezonów, Rozwój wycofał drużynę seniorską z oficjalnych rozgrywek. Po rocznej przerwie, za zgodą władz Śląskiego Związku Piłki Nożnej pierwszy zespół Rozwoju został reaktywowany z IV lidze i rywalizuje w tym sezonie na tym właśnie poziomie, radząc sobie całkiem dobrze jak na młodą kadrę. Katowiczanie zajmują 10 lokatę, mając na swoim koncie 15 punktów na co złożyły się 4 zwycięstwa, 3 remisy i 4 porażki. Bilans bramkowy Rozwóju wynosi 26:19, a na uwagę zasługuje tutaj takie spotkanie jak choćby ogranie Decoru Bełk 5:0. Ogólnie nasz dzisiejszy rywal radzi sobie bardzo dobrze, bo grając w roli gospodarza wygrywał cztery razy i raz remisował, nie odnosząc przy tym żadnej porażki i notując bilans bramkowy 19:3.

LKS Czaniec w tym samym czasie rozegrał jedno spotkanie więcej od Rozwoju i zgromadził 18 punktów, co daje naszej ekipie piątą lokatę w stawce. Jak do tej pory wygrywaliśmy 5 razy, 3 razy dzieliliśmy się z rywalem punktami, a 4 razy schodziliśmy z boiska jako pokonani. Bilans bramkowy naszego zespołu jest równy i wynosi 23:23. Podopieczni Szymona Waligóry bardzo dobrze radzą sobie jednak na wyjazdach, z których wygrali cztery spotkania na pięć możliwych. Bilans bramkowy Czańca na wyjazdach wynosi 14:9.

Czeka nas więc dzisiaj starcie jednej z drużyn najlepiej grających w roli gospodarza oraz drużyny która jest najlepsza na wyjazdach. Emocje będą w tym starciu gwarantowane i wierzymy, że nasza drużyna potwierdzi dobrą formę z drugiej połowy meczu z Jasienicą, oraz z meczu z Podbeskidziem i po raz kolejny da nam powody do radości. Trzymamy mocno kciuki za zwycięstwo LKSu Czaniec! Zaczynamy o godzinie 16.00, do boju LKS!


14.10.2020 r., godzina 16.00, Katowice, 13 kolejka IV ligi śląskiej gr. II

KS Rozwój Katowice – LKS Czaniec

Ta strona wykorzystuje pliki cookies Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.