10 kolejka IV ligi śląskiej gr. II: Zapowiedź

Unia nie powinna mieć problemów z Odrą Centrum, ciekawe starcie wicelidera z Rozwojem Katowice, derbowy klasyk Czańca z Landekiem, Czechowice zagrają z byłą ekipą swojego trenera, bratobójcze derby Łękawicy z Radziechowami. Zapraszamy na zapowiedź nadchodzącej serii gier w IV lidze śląskiej gr. II.

Unia Książenice, okupująca pozycję lidera, zmierzy się z Odrą Centrum Wodzisław Śląski, znajdującą się w strefie spadkowej. Teoretycnzie Unia nie powinna mieć problemów z ogranie rywala, ale Wodzisławianie są nieprzyjemną drużyną i z pewnością będą chcieli potwierdzić swoją dobrą dyspozycję w ostatnich tygodniach.

Trudniejsze zadanie czeka Odrę Wodzisław, która zagra z Rozwojem Katowice. Co prawda Rozwój to młody zespół, ale ostatnie wyniki pokazują, że ta ekipa coraz śmielej radzi sobie na tym poziomie i trzeba się z nią liczyć. Odra musi ten mecz wygrać, żeby nie stracić dystansu do lidera.

Sensacyjnie zamykający podium młody zespół LKSu Czaniec czeka derbowa potyczka ze Spójnią Landek. W przeszłości spotkania obu ekip były bardzo wyrównane i również ten mecz tak się zapowiada. Landek znajduje się tuż nad strefą spadkową i będzie chciał powalczyć o zwycięstwo za wszelką cenę. Podopieczni Szymona Waligóry zagrają jednak na swoim stadionie i z pewnością będą chcieli sprawić radość swoim fanom.

MRKS Czechowice-Dziedzice, gdyby nie stracone gole w końcówkach, byłby dzisiaj nawet na pozycji lidera. Jednak brak koncentracji spowodował, że do miejsca premiowanego awansem do baraży o III ligę brakuje już aż 7 punktów i spotkanie z Decorem Bełk będzie bardzo ważną potyczką dla obu ekip. Smaczek temu meczowi dodaje fakt, że obecny trener MRKSu, Jarosław Kupis, to były szkoleniowiec Bełku.

Podobne emocje będą towarzyszyć kibicom w Łękawicy, gdzie w „góralskich” derbach Orzeł zagra z GKSem Radziechowy-Wieprz. Tuż przed startem ligi, dwaj czołowi gracze Radziechów, Łukasz i Szymon Byrtek, zmienili przynależność klubową, przechodząc z ekipy beniaminka. Faworytem tego starcia będą gospodarze, ale derby zawsze rządzą się własnymi prawami.

Ponadto w nadchodzący weekend rezerwy GKSu Tychy podejmą Drzewiarza Jasiecnia, a Kuźnia Ustroń zmierzy się z Jednością Przyszowice. Pauzował będzie zespół rezerw Podbeskidzia Bielsko-Biała. Poniżej pełne zestawienie meczów najbliższej kolejki IV ligi śląskiej.

10 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 2020/2021

2020-09-26/11:00 KP GKS II TYCHY S.A. LKS DRZEWIARZ JASIENICA -:-