Unia Racibórz-LKS Czaniec: Zapowiedź

Wchodzimy już powoli na ostatnią prostą sezonu 2018/2019 na IV-ligowych boiskach. Podopieczni Macieja Żaka na sześć kolejke przed końcem sezonu zasadniczego liderują stawce, ale walka o mistrzostwo będzie jedną wielką niewiadomą prawdopodobnie do samego końca. W najbliższej, 25 serii gier, LKS Czaniec zmierzy się na wyjeździe z ekipą mającą zgoła odmienne cele na ten sezon, walczącą o utrzymanie Unią Racibórz.

Nasi jutrzejsi rywale zajmują w stawce 13 lokatę i mają na swoim koncie 23 punkty, przy bilansie bramkowym 31:44. Jeszcze gorzej pozycja Unii wygląda jeśli spojrzymy tylko na rundę wiosenną, bo w tym roku Racibórz zdobył zaledwie pięć punktów. Piłkarze Unii przeplatają słabe spotkania z jeszcze słabszymi, ale czasem potrafią zaskoczyć i napsuć krwii rywalowi. Przed tygodnie Unia przegrała w Tychach, z rezrwami GKSu, ale przegrywając 4:0, zdołała w końcówce strzelić dwa gole i napsuć trochę krwii pewnym siebie Tyszanom. W chwili obecnej, Racibórz nie wygrał czterech kolejnych spotkań, przegrywajć trzy z nich i tylko raz remisując u siebie z Wilkami Wilcza 1:1.

Z kolei podopieczni Macieja Żaka są liderem stawki, mając w swoim dorobku 48 punktów, przy bilansie bramkowym 38:15. Wiosną jednak gramy w kratkę i ciągle szukamy formy z jesieni. W chwili obecnej kontynuujemy co prawda serię pięciu kolejnych spotkqań bez porażki, zaliczając trzy zwycięstwa i dwa remisy, ale wciąż szukamy stylu gry, na który nas stać. Przed tygodniem, na pełnym zmęczeniu wydarliśmy jednobramkowe zwycięstwo z Odrą Centrum. Warto dodać, że naszą największą zmorą od jakiegoś czasu są spotkania wyjzdowe, w których tracimy najwięcej punktów. Dość przypomnieć, że ostatni mecz w gościach wygraliśmy… 14 października w Czechowicach-Dziedzicach. Czas więc najwyższy na przerwanie tej złej serii.

Jesienią w Czańcu nasza ekipa pokonała Unię 3:0. Mamy nadzieję, że jutro fortuna będzie sprzyjała naszej drużynie i że wrócimy z Raciborza z tarczą. Łatwo nie będzie, ale takich spotkań po prostu w tej lidze nie ma bo wygrać tutaj może każdy z każdym, co czyni ją jeszcze piękniejszą. Mocno wierzymy w jutrzejsze zwycięstwo! Bądźcie z nami, zaczynamy o godzinie 17.00! Do boju LKS!


11.05.2019 r., godzina 17.00, Racibórz Stadio Miejski, 25 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 2018/2019

Unia Racibórz – LKS Czaniec

Ta strona wykorzystuje pliki cookies Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.