Zwycięstwo na przełamanie

W pobliskich Łękach przyszło mierzyć się z rywalem, po raz pierwszy na naturalnej nawierchni w tym roku, podopiecznym Macieja Żaka. LKS Czaniec w ostatnim teście przed startem ligi ograł wicelidera małopolskiej IV-ligi, Dalin Myślenice, 2:1.

Od początku meczu optyczną przewagę mieli nasi gracze. Jednak nie potrafiliśmy tego wykorzystać, dwukrotnie przed szansą stanął Ilya, ale zabrakło zimnej krwii. W odpowiedzi, około 10 minuty błąd Stawowego i Świerczyńskiego wykrozystał jeden z graczy Dalina i w sytuacji sam na sam z Koziełem był bezbłędny. W kolejnych minutach napór Czańca trwał, a „goście” ograniczali się do kontrataków. Niewiele brakło Jurczakowi, którego strzał z rzutu wolnego ostemplował słupek. W odpowiedzi przed drugą bramką po strzale z dystansu uratowała nas poprzeczka. W końcu w okolicach 35 minuty spotkania zadaliśmy dwa ciosy w odstepie trzech minut. Najpierw po dośrodkowaniu Jurczaka z rzutu rożnego, zamieszanie w polu karnym wykorzystał Ilya i wpakował piłkę do bramki z okolicy piątego metra. Chwilę później Ilya odzyskał futbolówkę na środku boiska, przebiegł znią kilkanaście metrów i wyłożył Lewandowskiemu, który sprytnym strzałem ustalił wynik meczu. W drugiej połowie spotkanie wciąż toczyło się pod nasze dyktando i gdyby nie brak koncentracji w wykończeniu akcji to wynik końcowy mógłby być większy.

Cieszy z pewnością zwycięstwo w ostatnim meczu sparingowym, po dwóch z rzędu porażkach. Jeśli chodzi o aspekty czysto sportowe to możemy być zadowoleni z wyglądu pierwszej połowy, bo w drugiej na boisku panowała luźna atmosfera. Forma wyraźnie idzie w górę, ale jeszcze nie jest na oczekiwanym poziomie. Do startu ligi jednak jeszcze tydzień i mamy nadzieję, że ten „pik” u naszych graczy zaskoczy w odpowiednim momencie.