Lider niekwestionowany

Najlepsza runda, od sezonu 2011/2012, za nami. Sześć lat temu, po ostatniej tak udanej rundzie świętowaliśmy awans do III ligi. W pamiętnym sezonie byliśmy niepokonani po rundzie jesiennej, mając na swoim koncie 37 punktów w 15 rozegranych spotkaniach. To tylko obrazuje jaki sukces udało się już osiągnąć w tym sezonie, ale jest to także mobilizacja do dalszej, ciężkiej pracy jaka będzie przed naszym zespołem.

LKS Czaniec zakończył rundę jesienną sezonu 2018/2019 z dorobkiem 35 punktów zdobytych w 14 rozegranych spotkaniach. Złożyło się na to 11 zwycięstw, 2 remisy i 1 porażka z Drzewiarzem Jasienica, w trzeciej kolejce, 2:0. Bilans bramkowy naszego zespołu wyniósł 28:7. Szczególnie imponująco podopieczni Macieja Żaka prezentowali się przed własną publicznością. Przy ulicy Zagłębocze 9 nie znaleźliśmy pogromcy, wygrywając wszystkie siedem spotkań. W spotkaniach wyjazdowych bilans prezentował się następująco, 4 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażka.

Które spotkania utkwiły nam najbardziej w pamięci w tej rundzie? Idąć w kolejność kolejka po kolejce trzeba wyróżnić spotkanie z rezerwami Podbeskidzia. W tym meczu długo przegrywaliśmy 2:1, ale dzięki determinacji zdołaliśmy się podnieść i odrobić straty z nawiązką, wygrywając ostatecznie 4:2. Właśnie to odrabianie strat było jesienią wizytówką naszego zespołu. Kolejny taki mecz zdażył się w Ustroniu, u rewelacji jesieni. Kuźnia prowadziła do przerwy, ale po zmianie stron nasz zespół rozstrzygnął mecz, wygrywając 2:1. Ważne zwycięstwo nasza drużyna odniosła także w Czechowicach, pokonując mocnego beniaminka MRKS, 2:0. Również ostatnie dwa spotkania tej rundy obfitowały w spore emocje. W Bełku przegrywając, doprowadziliśmy do remisu, a w ostatnim meczu rundy z GKS-em Radziechowy-Wieprz, grając przez 60 minut w „10”, przegrywając 1:0, wyciągnęliśmy stan meczu na 2:1!

Te kilka wspomnianych, najlepszych naszym zdaniem momentów tej rundy, a także liczby które wyśrubiwaliśmy jesienią, pokazują że ta runda należała do nas. Wszystkim zawodnikom, sztabowi szkoleniowemu, zarządowi, a także Wam kibicom należą się za te ostatnie trzy miesiące ogromne brawa! Dziękujemy za świetną rundę!


Spotkania LKS Czaniec w rundzie jesiennej sezonu 2018/2019

1. Dąb Gaszowice – LKS Czaniec 0:2

2. LKS Czaniec – Polonia Łaziska Górne 1:0

3. Drzewiarz Jasienica – LKS Czaniec 2:0

4. LKS Czaniec – TS II Podbeskidzie 4:2

5. Płomień Połomia – LKS Czaniec 0:4

6. LKS Czaniec – Spójnia Landek 2:0

7. Kuźnia Ustroń – LKS Czaniec 1:2

8. LKS Czaniec – LKS Goczałkowice-Zdroj 4:0

9. Odra Wodzisław-Śląski – LKS Czaniec 0:0

10. LKS Czaniec – Unia Racibórz 3:0

11. MRKS Czechowice-Dziedzice – LKS Czaniec 0:2

12. LKS Czaniec – Wilki Wilcza 1:0

13. GKS II Tychy – LKS Czaniec odwołany

14. KS Decor Bełk – LKS Czaniec 1:1

15. LKS Czaniec – GKS Radziechowy-Wieprz 2:1

Strzelcy:

Maciej Stróżak – 6 bramek

Kamil Karcz – 5 bramek

Ilya Nazdryn-Platnicki – 5 bramek

Piotr Świerczyński – 5 bramek

Adam Palarczyk – 3 bramki

Karol Lewandowski – 2 bramki

Tomasz Kaczmarczyk – 1 bramka

Jakub Zaremba – 1 bramka

Ta strona wykorzystuje pliki cookies Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.