Podium zapewnione!

Ostatni mecz sezonu w Czańcu miał sporego kalibru stawkę zarówno dla podopiecznych Macieja Żaka, walczących o zakończenie sezonu na trzecim miejscu, jak i dla naszych rywali, rezerw Podbeskidzia Bielsko-Biała, które walczyły o utrzymanie. Swoje cele zrealizował tylko nasz zespół, wygrywając pewnie 3:0.

Początek meczu był w naszym wykonaniu inny niż zwykle. Nie czekaliśmy na rywala i sami wzięliśmy sprawy w swoje ręce, atakując z dużym impetem. W 16 minucie Snadny wpadł w pole karne, dograł do Ilyii, a ten precyzyjnie przymierzył, nie dając szans Leszczyńskiemu. W kolejnych minutach Ilya dochodził jeszcze trzykrotnie do stuprocentowych okazji, ale wszystkie zmarnował i dlatego do przerwy na tablicy wyników tylko jeden gol był po naszej stronie. Goście zaczęli być aktywni około 30 minuty meczu, uderzając kilka razy z dystansu, poza tym nie byli w stanie wyjść z własnej połowy boiska.

Druga połowa nie różniła się zbytnio od pierwszej. Podopieczni Macieja Żaka kontrolowali przebieg meczu, goście od czasu do czasu kontrowali. W 74 minucie Lewandowski wyszedł na czystą pozycję i podwyższył prowadzenie, a w ostatniej minucie ten sam zawodnik strzelał, obronił Leszczyński, a z dobitką zdążył Zaremba i ustalił wynik meczu. Goście mieli swoje szanse, ale Sladek i Matuszczyk źle zachowali pod bramką Majdy.

Cieszy bardzo pewne zwycięstwo po dobrej grze. Gwarantuje nam ono drugi rok z rzędu trzecie miejsce w końcowej tabeli. Z kolei Bielszczanie będą musieli powalczyć o utrzymanie w barażowym starciu z rezerwami Rakowa Częstochowa. Z tego miejsca dziękujemy naszej drużynie i trenerowi Żakowi za kolejny bardzo dobry sezon i mino najlepszej beskidzkiej drużyny w lidze, a także najlepszej drużyny w powiecie bielskim! Brawo drużyno, brawo trenerze!


09.06.2018 r., godzina 17.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 30 kolejka HAIZ IV ligi śląskiej gr. II

LKS Czaniec  – TS II Podbeskidzie 3:0 (1:0)

Bramki: 16′ Ilya, 73′ Lewandowski, 90′ Zaremba

Skład LKS Czaniec: Majda – Kaczmarczyk, Żak, Jurczak, Handy, Marczyński (86′ Stwora), T.Kozioł (60′ Lewandowski), Świerczyński, Nazdryn-Platnitski, Snadny (84′ Papież), Wilczek (80′ Zaremba).

Skład TSP: A.Leszczyński – Gurgenidze, Sobczak, Jendryczko, Matuszczyk, Podgórski, Walkiewicz, Wojciechowski (66′ Jagieło), Pindera, Królak (46′ Stanclik), Sladek.

Widzów: 200

foto: BartFotoSport

Ta strona wykorzystuje pliki cookies Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.