Premierowe i ważne zwycięstwo

Trzecia wiosenna kolejka przyniosła naszej drużynie komplet punktów. W Wielką Sobotę LKS Czaniec pokonał 1:0 beniaminka, Dąb Gaszowice i wziął rewanż za jesienną porażkę. Dzięki tej wygranej awansowaliśmy na pozycję wicelidera!

Sam mecz jednak nie zachwycił kibiców. Był typowym widowiskiem walki na trudnej murawie. Piłkarze nie oddawali wiele strzałów, a gra toczyła się głównie w środku pola. W 27 minucie pierwszego i jak się później okazało jedynego gola zdobył Ilya. Majda wybił piłkę od własnej bramki, piłkę głową zgrał Wilczek, a Ilya wyszedł na czystą pozycję i pewnym strzałem pokonał Kuczerę. Do końca pierwszej połowy nasz zespół kontrolował grę.

Druga część meczu rozpoczęła się od mocnego uderzenia podopiecznych Macieja Żaka. Borak dograł do Wilczka, ten był sam na piątym metrze i trafił wprost w Kuczerę. Kilka chwil później podobną okazję miał Lewandowski. Jurczak dośrodkował z rzutu rożnego, a „Lewy” główkował z bliskiej odległości. Znów świetnie interweniował goalkeeper gości. Od około 70 minuty inicjatywę przejęli goście, którzy długimi piłkami na tzw. „aferę” próbowali zaskoczyć naszą defensywę. Najlepszą okazję miał Brózda, który spudłował z pięciu metrów.

To był bardzo trudny mecz, ale co najważniejsze wygrany przez naszą drużynę. Trzeba przyznać, że znów zabrakło skuteczności bo gdyby Lewandowski i Wilczek dopełnili formalności spotkanie byłoby zakończone już w okolicy 60 minuty. A tak było trochę nerwowo w końcówce, ale na szczęście zdołaliśmy dowieźć trzy punkty do końca meczu!


31.03.2018 r., godzina 13.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 18 kolejka HAIZ IV ligi śląskiej gr. II

LKS Czaniec – Dąb Gaszowice 1:0 (1:0)

Bramka: 27′ Ilya

Kartka: Reguła Mariusz

Skład LKS Czaniec: Majda, Kaczmarczyk, Żak, Jurczak, Borak, Świerczyński, Kozioł Tomasz, Lewandowski (82′ Marczyński), Ilya (77′ Palarczyk), Snadny (90′ Zaremba), Wilczek

Skład Dąb Gaszowice: Kuczera, Orzeł, Szczurek, Kraśniewski, Reguła Tomasz, Stebel, Gnyp, Reguła Mariusz, Wieczorek, Sikora, Mazur

Widzów: 100

foto: BartFotoSport

Udostępnij

Pozostałe posty