18 kolejka HAIZ IV ligi

Przed nami kolejna wiosenna kolejka ligowa. Tym razem, po raz pierwszy w tym roku, zostaną rozegrane wszystkie zaplanowane spotkania. W dodatku mecze odbędą się w Wielką Sobotę co zawsze dodaje im „smaczku”. Zobaczmy zatem co nas czeka tuż przed Świętem Zmartwychwstania Pańskiego.

Lider przed trudnym zadaniem

Polonia Bytom objęła samodzielne prowadzenie w ligowej stawce. Przed faworytem rozgrywek stoi jednak trudny wyjazd do nieobliczalnego Drzewiarza Jasienica. Gospodarze tydzień temu nie grali, rozpoczęli jednak rozgrywki dwa tygodnie temu, od remisu z rezerwami Podbeskidzia, które spisują się wiosną bardzo dobrze. Trzeba zatem myśleć, że w Jasienicy czeka nas bardzo ciekawy pojedynek.

Po wpadce z Beskidem Skoczów, Decor Bełk poszuka punktów w starciu na własnym stadionie z beniaminkiem z Goczałkowic. Dla gości będzie to pierwszy mecz o punkty w tym roku. Faworytem będzie Bełk, ale forma LKS-u jest wielką niewiadomą.

Podopieczni Macieja Żaka są podrażnieni dwoma remisami na starcie wiosny. Tym razem LKS Czaniec zagra po raz pierwszy na własnym stadionie i podejmie Dąb Gaszowice. Jesienią lepszy był beniaminek, dlatego tym razem czas na wyrównanie porachunków.

Bezpośredni pojedynek

To bardzo ciekawego starcia powinno dojść w Wodzisławiu. Zmierzą się tam sąsiedzi z ligowej tabeli, Odra i GKS Radziechowy-Wieprz. Faworytem będą gospodarze, ale typowanie wyniku tego meczu jest sprawą otwartą.

Przed szansą na mocne zbliżenie się do czołówki stoją rezerwy Podbeskidzia. Bielszczanie, notujące bardzo dobry start rundy, podejmą Beskid Skoczów. Goście przed tygodniem urwali punkty Bełkowi, na jego terenie, dlatego i tym razem nie należy spisywać ich na pożarcie.

Inni sąsiedzi w ligowej stawce również stoczą rezerwy GKS-u Tychy i Wilki Wilcza. Prognozy na to spotkanie oscylują wokół remisu, ale wiele zależeć będzie od składu jakim dysponować będą rezerwy pierwszoligowca.

Gorący dół

Bardzo ciekawe starcia czekają nas w dolnych rejonach tabeli. Kuźnia Ustroń podejmie Spójnię Landek, a Unia Racibórz zagra z MKS-em Lędziny. W obu pojedynkach faworytami będą gospodarze, ale emocji nie braknie na pewno i trzeba się spodziewać każdego rozstrzygnięcia. W grę wchodzi przecież walka o utrzymanie na IV-ligowym froncie.


18 kolejak HAIZ IV ligi ślaśkiej gr. II

2018-03-31/11:00 TYSKI SPORT II S.A. LKS WILKI WILCZA -:-
2018-03-31/13:00 KS KUŹNIA USTROŃ KS SPÓJNIA LANDEK -:-
2018-03-31/13:00 LKS CZANIEC GKS DĄB GASZOWICE -:-
2018-03-31/13:00 TS PODBESKIDZIE II S.A. KP BESKID SKOCZÓW -:-
2018-03-31/13:00 KS DECOR BEŁK LKS GOCZAŁKOWICE -:-
2018-03-31/13:00 LKS DRZEWIARZ JASIENICA BYTOMSKI SPORT POLONIA BYTOM Sp. z o.o. -:-
2018-03-31/13:00 MKP ODRA CENTRUM WODZISŁAW ŚLĄSKI GKS RADZIECHOWY – WIEPRZ -:-
2018-03-31/13:00 KS UNIA RACIBÓRZ MKS LĘDZINY -:-
Udostępnij

Pozostałe posty