Niewygodny sparingpartner

Podopieczni Macieja Żaka zakończyli tygodniowe zgrupowanie w Ustce i w piątkowy wieczór wrócili do domów. Kolejne trzy dni były czasem wolnym dla naszych piłkarzy, a do treningów trzeci zespół Haiz IV ligi śląskiej gr.II wróci dzisiaj. A już jutro naszych piłkarzy czeka trzecia gra kontrolna tej zimy. Zagramy z rezerwami Górnika Zabrze.

Trener Macieja Żaka z zadowoleniem podsumowywał zeszłotygodniowe zgrupowanie na łamach portalu SportoweBeskidy.pl: „To był intensywny obóz, podczas którego wszystko co sobie zaplanowaliśmy zdołaliśmy zrealizować. Mieliśmy bardzo dobre warunki do pracy. Odbywaliśmy zajęcia na boisku i w siłowni, ale również na plaży, korzystaliśmy także z odnowy biologicznej. Nowi zawodnicy przeszli obowiązkowy chrzest. Generalnie drużynę udało się scalić i na pewno pomoże nam to na boisku. Rywalizacja o miejsce w składzie już się pojawiła, ale jest ona całkowicie zdrowa i z korzyścią dla zespołu.”

Ciężka praca na pewno przyniesie efekty w dalszej perspektywie. Obecnie z pewnością nasi piłkarze są mocno zmęczeni, ale mimo tego zagrają jutro kolejny trudny mecz testowy. Rywal jest nam dobrze znany, bowiem mierzyliśmy się z rezerwami Górnika jeszcze w trzeciej lidze. Co prawda dziś większość z tych piłkarzy, z którymi graliśmy trzy lata temu, stanowi o sile ekstraklasowej ekipy, ale możemy się spodziewać, że kilka znanych twarzy stanie na przeciwko naszego zespołu. Z pewnością jedna będzie bardzo znana w postaci szkoleniowca Zabrza, Wojciecha Gumoli, który do poprzedniego sezonu prowadził z sukcesami Rekord Bielsko-Biała.

Spotkanie sparingowe z rezerwami Górnika Zabrze rozpocznie się o 17.30 i zostanie rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Czechowicach-Dziedzicach.

07.02.2018 r., godzina 17.30, Czechowice-Dziedzice, sparing nr 3

LKS Czaniec – Górnik II Zabrze