Gra lepsza niż wynik

Podopieczni Macieja Żaka przegrali drugi mecz z rzędu tej zimy. Tym razem lider IV ligi śląśkiej gr.II mierzył się w dalekim Nowym Targu z trzecią siłą III ligi, Podhalem Nowym Targ. Rywal okazał się lepszy o jedną bramkę, wygrywając 1:0. Gospodarze tego sparingowego starcia objęli prowadzenie szybko, bo już w piątej minucie po składnej akcji rozmontowując naszą defensywę. W kolejnych minutach Podhale było optycznie zespołem przeważającym, ale nasza ekipa nie pozostawała dzisiaj dłużna rywalowi przez co spotkanie cieszyło oko zebranych w Nowym Targu kibiców. W drugiej połowie Kozieł obronił jeszcze rzut karny, dzięki czemu rozmiary porażki nie były większe.

W dniu dzisiejszym Maciej Żak nie mógł skorzystać z różnych powodów z Zakrzewskiego, Boraka, Jurczaka i Waligóry.

Było to nasze przedostatnie starcie towarzyskie tej zimy. Za tydzień próba generalna z Dalinem Myślenice.


23.02.2019 r., godzina 12.00, Nowy Targ, sparing nr. 5

Podhale Nowy Targ – LKS Czaniec 1:0 (1:0)

Skład LKS Czaniec – Majda (Kozieł) – Kaczmarczyk, Żak, Stawowy, Handy, Świerczyński, Marczyński, Ilya, Palarczyk, Karcz, Stróżak oraz Lewandowski, Loranc, Kozioł, Wiśniowski i Papież