Góral Żywiec – LKS Czaniec 0:1

LKS Czaniec rozegrał w miniony piątek swój drugi mecz sparingowy w okresie przygotowawczym przed startem sezonu 2020/2021. Tym razem rywalem podopiecznych Szymona Waligóry była ekipa Górala Żywiec, występująca na codzień w klasie okręgwej.

Spotkanie od samego początku toczyło się pod dyktando naszego zespołu, który dłużej utrzymywał się przy piłce i wykazywał się większą agresywnością w odbiorze piłki. Taka aktywność przekładała się także na sytuacje bramkowe. W 10 minucie jeden z testowanych zawodników rozegrał z Ilyą składną akcję, ten drugi wpadł w pole karne i wyłożył futbolówkę Wiśniowskiemu, który spudłował z bliskiej odległości do pustej bramki. Co się jednak odwlecze to nie uciecze. W 15 minucie LKS Czaniec objął prowadzenie bardzo składnej akcji. Na lewym skrzydle najpierw jednego z rywali wymanewrował Trojak. Później piłkę otrzymał testowany skrzydłowy, wbiegł w pole karne i dośrodkował na jedenasty metr. Tam na piłkę czekał Wiśniowski i precyzyjnym strzałem zmieścił piłkę w długim rogu bramki Pawlusa. Trafienie jeszcze bardziej pobudziło nasz zespół. Swoje sytuacje mieli, Handy, po którego strzale piłkę z lini bramkowej wybijał obrońca oraz Ilya, który spudłował w sytuacji sam na sam. Gospodarze tego spotkania próbowali się odgrażać ale prawdą jest, że przed niemal 60 minut gry nasz zespół zdominował mecz na tyle, że Góral oddał swój pierwszy strzał na naszą bramkę właśnie 30 minut przed końcem meczu. I była to okazja najlepsza dla zespołu z Żywca, ponieważ napastnik Górali ostemplował słupek, nie trafiając z bliskiej odległości. Gospodarze przejęli inicjatywę w ostatnich 20 minutach meczu, gdy na boisku w naszych szeregach poza doświadczonym Śleziakiem i Ilyą, znajdowała się przede wszystkim młodzież z naszej drugiej drużyny. I ta właśnie młodzież zdołała wypracować sobie jedną stu procentową sytuację, ale piłka pechowo po strzale Ilyii trafiła w słupek. Kilka chwil później arbiter zakończył spotkanie.

Poniżej prezentujemy kilka słów podsumowania tego meczu, trenera Szymona Waligóry:

Ogromne brawa i podziękowania należą się wszystkim zawodnikom za cały tydzień dobrej pracy. Cieszy to, że udany mikrocykl potrafiliśmy podsumować zwycięstwem w tym najważniejszym dniu, czyli dniu meczowym. Krok po kroku jako zespół budujemy swoją tożsamość i swoje DNA, a mam nadzieję, że wygrane spotkania i dobra gra tylko będą wzmacniać wiarę w to co robimy.


03.07.2020 r., godzina 19.00, Żywiec, sparing nr 2

Góral Żywiec – LKS Czaniec 0:1 (0:1)

Bramka: 15′ Wiśniowski

Skład LKS Czaniec: Zaręba (Testowany I) – Testowany II (A. Zacny), A. Zacny (Śleziak), Borak (D.Stwora), Trojak (Testowany III) – Testowany IV (K. Zacny), Felsch (Kołek), Ilya – Handy (Testowany V), Wiśniowski (Mrowiec), Testowany VI (Trojak).