GKS II Tychy – LKS Czaniec: Zapowiedź

Rudna wiosenna sezonu 2018/2019 na IV-ligowych boiskach rozpoczyna się nominalnie 16 marca jednak podopieczni Maciaja Żaka wyjdą na boisko powalczyć o kolejne punkty już w najbliższą sobotę, 9 marca! Wtedy to w ramach 13 kolejki IV ligi śląskiej gr.II LKS Czaniec będzie odrabiał zaległości z jesieni w Tychach i zmierzy się z miejscowymi rezerwami, pierwszoligowego GKS-u.

Wokół nieodbytego końcem października 2018 roku mecz w Tychach powiedziano i napisano już wystarczająco dużo, że nie będziemy zbytnio rozwodzić się nad tamtymi wydarzeniami. Krótko tylko przypomnimy, że spotkanie nie odbyło się, ponieważ gospodarz obiektu wraz z arbitrem głównym stwierdził, że boisko nie nadawało się do rozegrania meczu z powodu intensywnych opadów deszczu.

Tym razem mamy nadzieję, że spotkanie do skutku dojdzie, choć prognozy pogody przewidują drobne opady w dniu jutrzejszym. Skupiając się jednak na aspektach na które mamy wpływ, czyli czysto sportowych, spotkanie w Tychach zapowiada się bardzo interesująco. Na przeciwko siebie stanie bowiem szósta ekipa z ligowej stawki oraz lider rozgrywek. GKS II Tychy zgromadził jesienią na swoim koncie 24 punkty, przy bilansie bramkowym 27:20. Warto dodać, że w roli gospodarze GKS przegrał jesienią tylko jedno z siedmiu spotkań, z MRKS-em Czechowice-Dziedzice 3:1. Z kolei podopieczni Macieja Żaka, jesienią zdominowali IV-ligowe rozgrywki i z dorobkiem 35 oczek przewodzą stawce. Bilans bramkowy naszego zespołu wyniósł 28:7, a w spotkaniach wyjazdowych tylko raz schodziliśmy z boiska pokonani, w trzeciej kolejce w Jasienicy. Była to także jedyna porażka naszego zespołu w tym sezonie i od tamtej pory kontynuujemy passę jedenastu ligowych meczów z rzędu bez porażki, w których zanotowaliśmy dziewięć zwycięstw i dwa remisy. Dla porównania GKS II Tychy nie przegrał od czterech z rzędu spotkań, dwa razy wygrywając i dwa razy remisując. W poprzednim sezonie w Tychach musieliśmy uznać wyższość rywali, przegrywając 2:1, z kolei w Czańcu pokonaliśmy GKS 1:0.

Wszystko wskazuje na to, że jutrzejsze popołudnie spędzimy oglądając IV-ligową piłkę na najwyższym możliwym poziomie. Nie może być inaczej jeśli w bezpośrednim starciu mierzyć się będą ekipy zaliczane do czołówki tej ligi. Mamy nadzieję i mocno w to wierzymy, że udanie rozpoczniemy wiosnę 2019 roku i… już na jej starcie powiększymy przewagę nad grupą pościgową. W jutrzejszym spotkaniu Maciej Żak nie będzie miał do dyspozycji trzech swoich graczy. Waligóra i Zakrzewski leczą jeszcze urazy, z kolei Karcz pauzuje za karę nałożoną po meczu w Bełku. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.00! Bądźcie z nami! Do boju LKS!


09.03.2019 r., godzina 15.00, Tychy (Paprocany), kolejka 13 IV ligi śląskiej gr. II, mecz zaległy

GKS II Tychy – LKS Czaniec

Sędziowie: Mateusz Bielawski (Mysłowice) oraz Robert Reguła (Katowice) i Kamil Pągowski (Katowice)