GKS II Tychy – LKS Czaniec: Zapowiedź

Czujący ogromny niedosyt po starciu w Goczałkowicach, podopieczni Macieja Żaka będą szukać punktów w kolejnym wyjazdowym starciu. Tym razem rywalem naszego zespołu będą rezerwy pierwszoligowego GKSu Tychy.

Tyszanie zajmują obecnie czwarte miejsce w ligowej stawce, mając na swoim koncie 23 punkty. Na taki bilans złożyło sie siedem zwycięstw, dwa remisy i cztery porażki oraz bilans bramkowy 30:19. Ostatnie dwie kolejki w wykonaniu GKSu to dwie porażki, dwa tygodnie temu 1:2 z Goczałkowicami i przed tygodniem 3:1 w Łaziskach Górnych. To spowodowało, że GKS nie jest na pozycji lidera, o którą mocno w tym sezonie walczy. Tyszanie złapali zadyszkę, a Czaniec teoretycznie z niej wyszedł. Po serii trzech z rzędu porażek, pokonaliśmy 5:0 Czechowice przed dwoma tygodniami. Jednak w poprzedniej kolejce, w kontrowersyjnych okolicznościach polegliśmy z Goczałkowicami 3:1. To spowodowało, że plasujemy się obecnie na szóstym miejscu w stawce, mając na swoim koncie 21 punktów i bilans bramkowy 18:13.

Niedzielny mecz będzie mocnym sprawdzianem dla jednych i drugich. Obie ekipy będą walczyć o pozostanie w ścisłej czołówce stawki. Gospodarze powinni mieć lekką przewagę na papierze, zwłaszcza jeśli ich kadrę zasilą pierwszoligowcy. Jednak podopieczni Macieja Żaka nie stoją na straconej pozycji i z pewnością zostawią dużo zdrowia i serca na boisku. W to mocno wierzymy i czekamy na upragnione wyjazdowe zwycięstwo! Do boju LKS!


10.11.2019 r., godzina 11.00, Tychy (Paprocany), 14 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 19/20

GKS II Tychy – LKS Czaniec