Unia Turza Śląska vs LKS Czaniec

Unia Turza Śląska vs LKS CzaniecPodsumowanieZ nastawieniem na walkę o zwycięstwo udali się podopieczni Szymona Waligóry do Turzy Śląskiej na

Unia Turza Śląska

22 maja 2021 | 17:00

Z nastawieniem na walkę o zwycięstwo udali się podopieczni Szymona Waligóry do Turzy Śląskiej na mecz z piątą siłą ligi, miejscą Unią. Gospodarze w tym roku nie wygrali u siebie żadnego spotkania i tym bardziej LKS Czaniec nie chciał być tym pierwszym pokonanym przez Unię zespołem. Ta sztuka niestety nie udała się i w stosunku 3:2 w pełni zasłużenie triumfowali gospodarze.

Unia piorunująco rozpoczęła spotkanie, wysoko atakując nasz zespół. Ten pressing szybko przyniósł efekt i już w piątej minucie mieliśmy otwarcie wyniku. Piłkę otrzymał na piątym metrze Rycka i pewnie posłał ją pod poprzeczkę bramki Kierlina. Gospodarze próbowali pójść za ciosem, przeprowadzając kilka groźnych, oskrzydlających akcji. Po około kwadransie nasz zespół doszedł do siebie i zaczął odgryzać się rywalowi. Praktycznie pierwsza nasza groźniejsza akcja zakończyła się golem. Ilya powalczył z bramkarzem gospodarzy o piłkę, wygrał ten pojedynek przekazując futbolówkę Flisowi, który miał przed sobą niemal pustą bramkę, jednak w ostatnim momencie został powalony przez bramkarza Unii. Arbiter wskazał na „wapno”, a rzut karny na gola zamienił Borak. Kolejne minut, aż do końca pierwszej części meczu, toczyły się w środkowej części pola gry. Obie drużyny próbowały swojego szczęścia strzelając z dystansu ale piłka nie chciała znaleźć drogi do bramki.

Drugą połowę bardzo dobrze rozpoczął nasz zespół. Już w pierwszej minucie tej części meczu oskrzydlającą akcją popisał się Handy, ale nikt nie zamknął jego podania w polu karnym. Pięć minut później podobna akcja znalazł swój finał w bramce rywala. Znów Handy uwolnił się na lewym skrzydle, dograł na piąty metr, a tam czekał na piłkę Oczko i pewnie wpakował ją do siatki rywala. „Teraz najważniejsze pięć minut” krzyczał Waligóra z ławki rezerwowej do swojej drużyny. I miał rację bo Unia szybko rzuciła się do odrabiania strat i dopięła swego już dwie minuty później. Strzał zza pola karnego świetnie sparował co prawda Kierlin, ale przy dobitce Kalisza i biernej postawie naszych obrońców nie miał już żadnych szans. Bramka wyrównująca napędziła Turzę Śląską, która forsowała tempo meczu i była zespołem który bardziej dąży do zwycięstwa. To przyniosło efekt w 67 minucie. Rycka otrzymał piłkę w polu karnym i będąc tyłem do naszej bramki zdołał się obrócić i precyzyjnie uderzyć w krótki róg, ustalając, jak się później okazało, wynik meczu na 3:2. Chwilę później powinna paść czwarta bramka do gospodarzy. Trojak fatalnie zagrał przez środek boiska, tak że jeden z graczy Unii stanął oko w oko z Kierlinem. Nasz bramkarz świetnie wybornił zarówno strzał jak i dobitkę, utrzymując nasz zespół w grze. Czaniec miał chęci na doprowadzenie do remisu, ale zabrakło już amunicji z przodu. Handy i Oczko próbowali dynamicznie wejść w pole karne, ale zabrakło decyzji o strzale w decydującym momencie.

Ponosimy drugą z rzędu porażkę, choć przy odrobinie szczęścia mogliśmy się pokusić o remis w Turzy Śląskiej. Gospodarze byli jednak tego dnia za mocni i zasłużenie zgarnęli trzy punkty. Przed naszym zespołem intenstywna końcówka sezonu i starcia z najmocniejszymi drużynami ligi. Już w środę zagramy na wyjeździe z czwartym w tabeli Decorem Bełk, a w sobotę podejmiemy na własnym stadionie lidera i przyszłego mistrza ligi, Odrę Wodzisław. Wierzymy, że nasz zespół będzie w stanie powalczyć o punkty w tych starciach. Głowy do góry, walczymy dalej!

22.05.2021 r., godzina 17.00, Turza Śląska ul. Bogumińska 17, 20 kolejka IV ligi śląskiej gr. II

KS Unia Turza Śląska – LKS Czaniec 3:2 (1:1)

Bramki: 5′,67′ Rycka, 52′ Kalisz – 18′ Borak (k), 50′ Oczko

Skład LKS Czaniec: Kierlin – Gawor, Marek, Borak, Handy – Pielichowski, Felsch, Machalica – Oczko (83′ Wiśniowski), Ilya, Flis (73′ Trojak).

22 maja 2021 17:00 IV Liga Śląska 20/21 2020/2021 - Seniorzy

Unia Turza Śląska3