LKS Czaniec vs Podbeskidzie II Bielsko-Biała

LKS Czaniec vs Podbeskidzie II Bielsko-BiałaPodsumowanieO takiej inauguracji nowego sezonu wszyscy marzyliśmy. Podopieczni Szymona Waligóry rozegrali dobry mecz, pokonali rezerwy

Podbeskidzie II Bielsko-Biała

14 sierpnia 2021 | 17:00

O takiej inauguracji nowego sezonu wszyscy marzyliśmy. Podopieczni Szymona Waligóry rozegrali dobry mecz, pokonali rezerwy Podbeskidzia Bielsko-Biała grając na własnym stadionie i nie stracili bramki. Nie mogą więc dziwić uśmiechy na twarzach naszych graczy i sztabu szkoleniowego, bowiem udanie rozpoczynamu nowy etap.

Spotkanie z Podbeskidzie od samego początku było wzajemnym badaniem się obu zespołów. Strzałów było jak na lekarstwo, a lepsze wrażenie zdawała się rozbić drużyna przyjezdna, która próbowała wykorzystać nerwową grę naszej defensywy w początkowej fazie meczu. Sytuacji bramkowej jednak w tej fazie meczu nie było żadnej. Po naszej stronie w pierwszych 30 minutach swoje próby mieli Hałat i Oczko, ale były to strzały niecelne. W 31 minucie kibice zgromadzeni w Czańcu zobaczyli pierwszy celny strzał i od razu skuteczny! Felsch poprawił otrzymaną na rogu „szesnastki” piłkę i świetnym strzałem skierował ją w długi róg bramki Podbeskidzia, otwierając wynik meczu. Nie minęły dwie minuty, a Felsch otrzymał piłkę za plecy obrońców i uderzył dość sytuacyjnie. Futbolówkę odbił przed siebie bramkarz przyjezdnych w taki sposób, że dopadł do niej Oczko i skierował ją do pustej bramki podwyższając nasze prowadzenie i ustalając wynik meczu. Do końca pierwszej części meczu nasz zespół kontrolował jego przebieg, a Podbeskidzie nie mogło się otrząsnąć po dwóch szybkich ciosach.

W drugiej części meczu nasz zespół przejął całkowitą kontrolę nad meczem i mógł szybko zamknąć to spotkanie w postaci trzeciej bramki. Świetną okazję miał Oczko, ale jego precyzyjny strzał świetnie obronił bramkarz Podbeskidzia. Dobre okazje mieli też Ilya i Machalica, ale strzelali za lekko z okolicy szesnastego metra. Goście także próbowali doprowadzić do załapania kontaktu, ale brakowało im zimnej krwi gdy już znajdywali się w naszym polu karnym. Dwa strzały dobrze bronił Kierlin, ale nie były one na tyle groźne żeby uznać je za sytaucje bramkowe.

Tak jak wspomnieliśmy na początku, cieszy bardzo premierowe zwycięstwo, a także styl w jakim go odnieśliśmy. Pamiętamy jednak, że jest to dopiero pierwszy krok, a do wykonania zostało jeszcze 29 kolejnych, dużo trudniejszych. Tak więc z pokorą podchodzimy do tego zwycięstwa i już powoli swoje myśli kierujemy w stronę kolejnego meczu ligowego, który rozegramy w najbliższą niedzielę, 22 sierpnia w Łękawicy.

14.08.2021 r., godzina 17.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 1 kolejka IV ligi śląskiej gr. II

LKS Czaniec – TS II Podbeskidzie 2:0 (2:0)

Bramki: 31′ Felsch, 33′ Oczko

Skład LKS Czaniec: Kierlin- Stańczak, Powała, Borak, Handy- Pielichowski (88′ Stwora), Felsch M. (80′ Wiśniowski), Machalica- Flis, Hałat (64′ Ilya), Oczko (70′ Gawor).

14 sierpnia 2021 17:00 IV liga 21/22 Seniorzy 21/22

Podbeskidzie II Bielsko-Biała0