LKS Czaniec vs MRKS Czechowice-Dziedzice

LKS Czaniec vs MRKS Czechowice-DziedzicePodsumowanieSeria remisów już ewidentnie za nami. Po okazałej wygranej w Książenicach, podpieczni Szymona Waligóry ograli na

MRKS Czechowice-Dziedzice

23 października 2021 | 11:00

Seria remisów już ewidentnie za nami. Po okazałej wygranej w Książenicach, podpieczni Szymona Waligóry ograli na własnym stadionie MRKS Czechowice-Dziedzice 2:1 i do ośmiu przedłuzyli już serię meczów bez porażki, a także utrzymali status niepokonanych przed własną publicznością.

Spotkanie lepiej rozpoczął nasz zespół. Już w 4 minucie Oczko spróbował szczęścia z rzutu wolnego, ale piłka nieznacznie minęła bramkę i trafiła w boczną siatkę. W odpowiedzi Czechowice przeprowadziły swoją najgroźniejszą akcję pierwszej połowy, w której Czernek strzałem z dystansu trafił w poprzeczkę bramki Kierlina. Jednak to Czaniec był aktywniejszy i kreował kolejne akcje. W jednej z nich groźnie strzelał Ilya, ale znów brakło centymetrów. W 15 minucie udało się otworzyć wynik meczu. Oczko wpadł w pole karnym, zatańczył z jednym z obrońców, który ostatecznie go sfaulował, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Felsch i pewnym strzałem dał prowadzenie naszej ekipie! Chwilę później znów Oczko znalazł się na skrzydle, oddał strzał, ale bramkarz gościu był na posterunku. W 21 minucie Hałat, Wiśniowski i Gawor przeprowadzili świetną akcję zespołową. Na koniec Gawor dośrodkował na głowę Hałata, a ten pomylił się nieznacznie. Goście odpowiedzieli groźny strzałem z rzutu wolnego, ale Kierlin był na posterunku, broniąc strzał w krótki słupek. Tuż przed końcem pierwszej połowy kolejna koronkowa akcja z naszej strony powinna znaleźć finalizację w bramce. Najpierw Ilya z Felschem zagrali kilka krótkich podań, piłka trafiła na ósmy metr do Wiśniowskiego, ale nasz wychowanek zamaiast strzelać w czystej sytaucji, szukał jeszcze zagrania do wbiegającego Ilyii, ale zabrakło precyzji.

Na drugą część meczu z lepszym nastawieniem wyszli goście i szybko zostało to nagrodzone. W 48 minucie były zawodnik naszego klubu, Paweł Kozioł, dośrodkował futbolówkę w pole karne z rzutu wolnego, a tam najwyżej wyskoczył Wrana i głową wpakował piłkę do siatki. Dwie minuty później mogliśmy świetnie odpowiedzieć na straconą bramkę, ale strzał Felscha z rzutu wolnego minimalnie minął bramkę rywala. W kolejnych minutach to goście osiągnęli przewagę i stwarzali sobie okazje do zdobycia bramki. W 61 minucie na strzał z trzydziestu metrów zdecydował się Kozioł ale jego strzał kapitalnie wybronił Kierlin. Goście sytaucje kreowali przede wszystkim po stałych fragmentach. W 80 minucie jeden z graczy MRKSu spudłował strzelając głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego będąć sam pięć metrów przed naszą bramkę. Następnie kolejno w 82, 84 i 86 minucie świetnymi interwencjami popisywał się Kierlin, który ratował naszą drużynę przed stratą drugiej bramki. Jak to w piłce bywa, niewykorzystane sytuacje się mszczą i to dokonało się w 90 minucie meczu. Arbiter, dość niespodziewanie, odgwizdał rzut wolny pośredni w okolicy 25 metra za kolejne już w tym meczu wulgaryzmy jakie usłyszał ze strony Padło w swoim kierunku. Piłkę ustawili Ilya i Oczko. Ilya dotknął futbolówkę, a Oczko kapitalnie przymierzył w krótki róg. Piłka otarła się jeszcze o rękawice bramkarza, ale ten nie miał szans na skuteczną interwencję w tej sytuacji! Goście rzucili się do odrabiania strat, ale nie byli już w stanie zagrozić naszej bramce.

Czy uśmiechnęło się do nas szczęście? Można powiedzieć, że w końcu tak, ale sami sobie w tym pomogliśmy. Po świetnej pierwszej połowie, w drugiej oddaliśmy pole rywalom, ale z perspektywy całego meczu remis nie krzywdziłby żadnej ze stron. Jednak to my zdobyliśmy decydującą bramkę i w pełni na nią zasłużyliśmy, zostawiając ważne trzy punkty w Czańcu. Mamy powody do radości, ale myślimy już o kolejnym kroku do wykonania, czyli wyjazdowym starciu z głównym faworytem ligi, rezerwami GKSu Tychy!

23.10.2021 r., godzina 11.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 12 kolejka IV ligi śląskiej gr. II

LKS Czaniec – MRKS Czechowice-Dziedzice 2:1 (1:0)

Bramki: 15′ Felsch (k.), 90′ Oczko – 48′ Wrana

Skład LKS Czaniec: Kierlin- Stańczak, Powała, Borak- Gawor, Handy, Felsch, Ilya- Oczko, Wiśniowski (81′ Nowak), Hałat.

23 października 2021 11:00 IV liga 21/22 Seniorzy 21/22

MRKS Czechowice-Dziedzice1