LKS Czaniec vs KS Decor Bełk

LKS Czaniec vs KS Decor BełkPodsumowanieW dzień dziecka wszyscy sympatycy naszego klubu z niecierpliwością wyczekiwali popołudniowego spotkania w ramach przedostatniej

KS Decor Bełk

1 czerwca 2019 | 17:00

W dzień dziecka wszyscy sympatycy naszego klubu z niecierpliwością wyczekiwali popołudniowego spotkania w ramach przedostatniej kolejki IV ligi śląskiej gr.II. Podopiecznym Macieja Żaka przyszło bowiem mierzyć się w starciu na szczycie z Decorem Bełk. LKS Czaniec zdał drugi z egzaminów dojrzałości w końcówce tego sezonu i pokonał rywala 2:0!

Spotkanie z Decorem Bełk od samego początku stało na wysokim poziomie. Dla jednych i drugich liczyło się w tym meczu tylko zwycięstwo. Pierwsi swoją okazję mieli nasi gracze, ale w 12 minucie Karcz przegrał pojedynek sam na sam z Łobaczewskim. W odpowiedzi pięć minut później Stryczek opanował diagonalną piłkę w polu karnym i znalazł się w pozycji sam na sam z Majdą. Nasz goalkeeper wyszedł jednak z tej sytuacji zwycięsko. W 30 minucie spotkania kapitalnie głową uderzał Lewandowski, ale na posterunku znów był bramkarz gości. Poza wspomnianymi, najlepszymi okazjami w pierwszej połowie LKS Czaniec miał jeszcze kilka oskrzydlających akcji, ale albo zabrakło ostatniego podania, albo nikt nie zamknął dobrze rozprowadzonej akcji.

Od początku drugiej połowy obraz gry się nie zmienił i to LKS Czaniec był atkywniejszy w ofensywie, a Bełk groźnie i szybko kontrował. Taki stan rzeczy utrzymał się do 60 minuty spotkania. Wtedy to Handy dośrodkował w pole karne, w którym pociągany był za koszulkę Karcz i arbiter tego spotkania wskazał na rzut karny. Do jedenastki podszedł Świerczyński i pewnie ulokował piłkę w siatce. Ta sytuacja spowodowała, że nie mająca już nic do stracenia drużyna Bełku rzuciła wszystkie swoje siły do ataku i próbowała wyrównać. Przewaga optyczna gości była w ostatniej fazie meczu niepodważalna, ale wszystko odbywało się do pola karnego LKSu Czaniec, po przekroczeniu tej linii, z reguły to nasi defensowrzy byli górą. W efekcie mieliśmy kilka groźnych kontrataków i w doliczonym czasie gry udało się nam jeden z nich zamienić na rozstrzygającego gola. Karcz dograł piłkę na piąty metr, ta minęła nachodzącego Zarembę i dwóch defensorów Bełku i trafiła do zamykającego akcję Lewandowskiego, który kropnął pod poprzeczkę i ustalił wynik meczu!

To była bardzo ważny i zarazem bardzo trudny pod każdym względem mecz. Jednak po raz kolejny podopieczni Macieja Żaka pokazali ogromny charakter i mimo dużej presji odnieśli zasłużone zwycięstwo. Do pełni szczęścia potrzebujemy jednak jeszcze 6 punktów i to jest plan na najbliższy tydzień, w którym wszystkie niewiadome tego sezonu w grupie II IV ligi ślaskiej zostaną wyjaśnione!

01.06.2019 r., godzina 17.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 29 kolejka IV ligi śląskiej gr.II sezon 2018/2019

LKS Czaniec – Decor Bełk 2:0 (0:0)

Bramki: 61′ Świerczyński (k), 94′ Lewandowski

Kartki: Marczyński

Skład LKS Czaniec: Majda – Palarczyk, Stawowy, Żak, Borak, Świerczyński, Marczyński, Karcz, Handy (83′ Kozioł), Lewandowski, Stróżak (74′ Zaremba).

1 czerwca 2019 17:00 Haiz IV Liga Śląska 2018/2019 – Seniorzy

KS Decor Bełk0