LKS Czaniec vs Iskra Pszczyna

LKS Czaniec vs Iskra PszczynaPodsumowaniePo środowym festiwalu nieskuteczności i remisie z Jednością 32 Przyszowice, pełni sportowej złości piłkarze LKSu Czaniec

Iskra Pszczyna

8 maja 2021 | 17:00

Po środowym festiwalu nieskuteczności i remisie z Jednością 32 Przyszowice, pełni sportowej złości piłkarze LKSu Czaniec przystąpili do meczu z outsiderem ligi, Iskrą Pszczyna. Wszyscy wiedzieli, że ten mecz będzie bardzow podobny do środowej konfrontacji, dlatego też z naciskiem na skuteczność i chęć szybkiej rehabilitacji podeszli do tego meczu podopieczni Szymona Waligóry. Efekty był wymierny, bowiem zwyciężyliśmy pewnie, 3:0.

Od początku meczu to Czaniec był drużyną aktywniejszą i szybko został nagrodzony za swoją determinację. W 9 minucie Pielichowski znalazł podaniem z głębi pola Flisa, ten wpadł w pole karne, minął bramkarza i mimo asysty kilku graczy z Pszczyny, wpakował piłkę do siatki, otwierając wynik meczu. Nie minęły trzy minuty, a my cieszyliśmy się już z drugiego trafienia. Tym razem Gawor zdecydował się na indywidualną akcję prawę stroną, ograł jednego z rywali i dośrodkował na 16-metr. Tam do piłki dopadł Ilya, przyjął i huknął z woleja w samo okienko bramki Pszczyny, zdobywając kapitalnego gola. W kolejnych minutach gra nieco się uspokoiła, ale cały czas to nasz zespół „szedł” po kolejne bramki. Swoje okazje mieli Ilya i Wiśniowski, ale piłka nie znajdowała w tych przypadkach drogi do bramki. Kolejny gol, jak się później okazało ostatni w tym meczu, wpadł w 27 minucie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego zamienił na gola Borak, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i niepewną interwencję bramkarza gości. Do końca pierwszej części meczu mieliśmy jeszcze kilka stałych fragmentów, po których było groźnie pod bramką Pszczyny, ale wynik już nie ulegał zmianie.

W drugiej części meczu siadło przede wszystkim jego tempo. Nasz zespół za sprawą dobrego wyniku, a także dwutygodniowego maratonu i piątego mecuz w ciągu 14 dni, ograniczył intensywność i spokojnie kontrolował spotkanie. Na boisku od początku drugiej połowy pojawił się także młodziutki Kołek, a kilka chwil później obserwowaliśmy w akcji również Stworę, dzięki czemu kolejny już raz w tym sezonie aż czterech naszych wychowanków zagrało w większym wymiarze czasowym na poziomie IV ligi. Do wspomnianej dwójki dołączyli oczywiście występujący już regularnie w pierwszym zespole Trojak i Wiśniowski. Jeśli chodzi o wydarzenia boiskowe, to goście próbowali wykorzystać nasz rozluźnienie i kilka razy groźnie atakowali, ale ich strzały albo pewnie łapał Kierlin, albo mijały naszą bramkę. Nasza drużyna też stworzyła sobie kilka dogodnych okazji, a w najlepszych z nich skuteczność zawiodła Wiśniowskiego, Ilyę i Boraka.

Bardzo dobrze nam zrobiło takie spotkanie. Zasłużpone i pewne zwycięstwo, pełna kontrola meczu, dobra skuteczność w początkowej fazie spotkania, kolejne minuty naszej młodzieży na IV-ligowym poziomie i kolejne już w tym roku czyste konto. Powiększyliśmy już do 12 punktów przewagę nad strefą spadkową co daje nam ogromny komfort przed końcową fazą tego sezonu, w której zagramy w czołówką ligi. Udowodniliśmy już, że dojrzeliśmy jako zespół i mamy prawo marzyć o czymś więcej. Nie chcemy mówić w jakie miejsce końcowe w tabeli chcemy powalczyć, bo to tylko czcze gadanie, ale chcemy skupić się na każdym kolejnym meczu i pokazać w nim sporo dobrej piłki. Za tydzień zagramy na wyjeździe ze Spójnią Landek i będzie to świetna okazja do sprawdzenia się na tle mocnej ekipy z czołówki ligi. Na koniec brawa dla naszej drużyny za ostatnie tygodnie i serię sześciu meczów bez porażki! Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc walczymy dalej!

08.05.2021 r., godzina 17.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 21 kolejka IV ligi śląskiej gr. II

LKS Czaniec – MKS Iskra Pszczyna 3:0 (3:0)

Bramki: 9′ Flis, 12′ Ilya, 27′ Borak

Skład LKS Czaniec: Kierlin – Gawor, Pielichowski, Borak, Handy – Machalica (60′ Stwora), Trojak (46′ Kołek), M. Felsch – Ilya (68′ Oczko), Wiśniowski, Flis.

8 maja 2021 17:00 IV Liga Śląska 20/21 2020/2021 - Seniorzy

Iskra Pszczyna0