Hutnik Kraków – LKS Czaniec

Hutnik Kraków vs LKS CzaniecPodsumowaniePo dwóch z rzędu towarzyskich meczach bez zdobytej bramki i z odczucie tygodniowego zgrupowania w nogach,

Hutnik Kraków

12 lutego 2020 | 16:00

Po dwóch z rzędu towarzyskich meczach bez zdobytej bramki i z odczucie tygodniowego zgrupowania w nogach, podopieczni Macieja Żaka wybrali się w środowe popołudnie na prestiżowy sparing do Krakowa, gdzie zmierzyli się z wiceliderem III ligi gr.4, Hutnikiem Kraków. Spotkanie nie mogło się lepiej rozpocząć dla naszej drużyny. Ilya szybko rozegrał rzut wolny i prostopadłym podaniem stworzył okazę sam na sam Karczowi. Ten z prezentu skorzystał i otworzył wynik spotkania. Gospodarze byli tym faktem zaskoczeni i w kolejnych minutach dążyli do wyrównania. Sztuka ta udała się w 30 minucie. Gola dającego Hutnikowi remis strzelił, po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska Klisiewicz. Od początku drugiej części meczu trwała wyrównana walka w środku pola, ale to nasz zespół miał w początkowej fazie tej częsci gry więcej do powiedzenia. Najpierw Papież nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Hutnika. Kolejnej okazji nasi futboliści już nie zmarnowali, a dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Ilya. Końcówka meczu należała do Krakowian, którzy za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania. Sztuka ta nie znalazła sukcesu za sprawą między innymi Majdy, który w końcówce świetnie obronił rzut karny i dobitkę.

Z pewnością taki sparing będzie bardzo cenny dla naszych piłkarzy i sztabu szkoleniowego. Na tym etapie trudno mówić o dobrej formie, ale dobrze zorganizowana gra pod względem taktycznym i zwycięstwo nad wyżej notowanym rywalem, na pewno dadzą pozytywny impuls całemu zespołowi na ostatnie tygodnie okresu przygotowawczego. Sparingowo nie zwalniamy tempa i już w sobotę o godzinie 11.00, w Chełmku, zmierzy się z MKSem Trzebinia.

12.02.2020 r., godzina 16.00, Kraków, sparing 5

Hutnik Kraków – LKS Czaniec 1:2 (1:1)

Bramki LKS Czaniec: 30′ Klisiewicz – 1′ Karcz, 63′ Ilya

Skład LKS Czaniec: Majda – Kaczmarczyk, Stawowy, Żak, Borak, Świerczyński, Felsch, Nazdryn-Platnitski, Karcz, Kozioł, Wiśniowski oraz Papież, Janiczak, Zacny, Stwora, Trojak, testowany zawodnik