LKS Czaniec vs GKS II Tychy

LKS Czaniec vs GKS II TychyPodsumowanieSpotkanie z liderem stawki, rezerwami GKS Tychy, zapowiadało się jako hit 28 kolejki IV ligi

Remis

GKS II Tychy

Remis

28 maja 2022 | 14:00

Spotkanie z liderem stawki, rezerwami GKS Tychy, zapowiadało się jako hit 28 kolejki IV ligi śląskiej gr. II. Po meczu stojącym na bardzo dobrym IV-ligowym poziomie obie ekipy podzieliły się punktami w stosunku 2:2.

Od początku meczu oba zespoły badały się wzajemnie. Z naszej strony zza pola karnego uderzali Ilya i Olek Apanchuk ale piłka nie znalazła drogi do bramki rywala. Goście groźnie zaatakowali w okolicach 30 minuty i od razu zrobili to skutecznie. Pipia pomknął lewą stroną i przy biernej asyście naszych zawodników dograł na jedenasty metr, a tam do piłki dopadł Ploch, kierując ją pod poprzeczkę bramki Kierlina. Na szczęście na odpowiedź czekaliśmy tylko kilka minut. W 40 minucie Andryii Apanchuk dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego, a w polu karnym GKSu najwyżej wyskoczył jego starszy brat i doprowadził do wyrównania. Chwilę później powinniśmy objąć prowadzenie, jednak strzał Andryia powędrował minimalnie nad bramką.

Drugą część meczu wzorowo rozpoczął nasz zespół. Andryii Apanchuk przejął źle wybitą przez bramkarza gości piłkę, zagrał ją prostopadle do Olka, a ten w sytuacji sam na sam pewnie pokonał goalkeepera Tyszan. Kolejne minuty to szturm bramki GKSu w wykonaniu naszego zespołu i szkoda, że nie udało się w tym momencie zamknąć meczu bo byliśmy tego bardzo blisko. Świetne okazje zmarnowali Olek Apanchuk oraz Ilya, ale najbliżej pokonania bramkarza rywali był Andryii, jednak jego próba lobu minęła bramkę dosłownie o włos. Co nie udało się wykorzystać naszej drużynie, goście wykorzystali na pięć minut przed końcem meczu. Rutkowski wpadł w pole karne, zostawiając z tyłu Handego i idealnie dośrodkował na głowę Orlińskiego, który nie dał żadnych szans Kierlinowi. Goście mieli jeszcze piłkę meczową w doliczonym czasie gry, ale tym razem gracz GKSu uderzył niecelnie.

Szkoda zmarnowanych okazji w drugiej części meczu, ale z szacunkiem podchodzimy do tej zdobyczy punktowej. Przełamaliśmy się po środowej porażce w Czechowicach i zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Przed nami kolejna część maratonu kończącego ten sezon. Już w najbliższy wtorek zagramy na wyjeździe awansem mecz 30 kolejki IV ligi śląskiej gr. II z Kuźnią Ustroń! Poniżej możecie również zobaczyć skrót sobotniego meczu!

28.05.2022 r., godzina 14.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 28 kolejka IV ligi śląskiej gr. II

LKS Czaniec – GKS II Tychy 2:2 (1:1)

Bramki: 40′, 49′ O. Apanchuk – 30′ Ploch 85′ Orliński

Skład LKS Czaniec: Kierlin- Stańczak, Powała, Borak, Handy, Gawor, Felsch, Ilya (65′ Pielichowski), Wiśniowski (68′ Hałat), A. Apanchuk, O. Apanchuk