LKS Czaniec vs Czarni Gorzyce

LKS Czaniec vs Czarni GorzycePodsumowaniePo porażce z głównym faworytem ligi, rezerwami GKSu Tychy, cel na spotkanie z Czarnymi Gorzyce mógł

Czarni Gorzyce

6 listopada 2021 | 14:00

Po porażce z głównym faworytem ligi, rezerwami GKSu Tychy, cel na spotkanie z Czarnymi Gorzyce mógł być tylko jeden, zwycięstwo które nie pozwoli wejść w złą serię na finiszu rundy jesiennej. Ta sztuka udała się podopiecznym Szymona Waligóry, dzięki czemu zachowaliśmy status niepokonanych na własnym stadionie, ogrywając beniaminka 2:0.

Spotkanie od samego początku układało się według oczywistego scenariusza. Nasza drużyna miała optyczną przewagę i była zmuszona do konstruowania ataków pozycyjnych wobec defensywnego nastawienia Czarnych. Groźne strzały zza pola karnego oddali Hałat i Ilya, ale bramkarz Gorzyc był na posterunku. Najbliżej pokonania bramkarza w pierwszej częściu był Hałat, który po podaniu Wiśniowskiego przegrał pojedynek sam na sam z bramkarze beniaminka. Goście w pierwszej częściu gry zagrozili naszej drużynie tylko i wyłącznie strzałami z dystansu.

Druga połowa wyglądała tak samo jak pierwsza, ale działo się w niej dużo więcej. Czaniec atakował, ale to goście stworzyli sobie najgroźniejszą okazję i po dośrodkowaniu w pole karne w 60 minucie gracz Czarnych ostemplował poprzeczkę naszej bramki. Ta sytuacja to był sygnał dla naszej drużyny, że trzeba zacząć być pod bramką rywala konkretniejszym. W 67 minucie Ilya znalazł na jedenastym metrze Hałata, ten „przełożył” sobie obrońcę i precyzyjnym strzałem wyprowadził nas na prowadzenie. Kilka chwil później Oczko ustalił wynik meczu. Tym razem Hałat wpadł w pole karne, odegrał piłkę do Oczki, który zwiódł jednego z obrońców i pewnie wykorzystał sytuację oko w oko z goalkeeperem gości. Gorzyce miały jeszcze okazję do zdobycia bramki kontaktowej ale w 88 minucie strzał z bliskiej odległości świetnie obornił Kierlin.

W pełni zasłużyliśmy na to zwycięstwo, choć musieliśmy być tego dnia bardzo cierpliwi bowiem broniący się cały mecz rywal nie był łatwy do sforsowania. Dzięki wygranej awansowaliśmy na wysokie, piąte miejsce w stawce i za tydzień, w kolejnym domowym meczu z Kuźnią Ustroń powalczymy aby utrzymać się na tej pozycji przed przerwą zimową!

06.11.2021 r., godzina 14.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 14 kolejka IV ligi śląskiej gr. II

LKS Czaniec – Czarni Gorzyce 2:0 (0:0)

Bramki: 67′ Hałat, 76′ Oczko

Skład LKS Czaniec: Kierlin-Stańczak, Powała, Borak- Gawor, Handy, Felsch, Ilya (88′ Stwora)-Oczko, Hałat (80′ Kołek), Wiśniowski (60′ Pachler).

6 listopada 2021 14:00 IV liga 21/22 Seniorzy 21/22

Czarni Gorzyce0