Zapora Porąbka vs LKS Czaniec IIPodsumowanieDługo wyczekiwane derby gminy Porąbka w ramach bielskiej klasy B w końcu doszły do skutku.

Wygrana

7 listopada 2020 | 13:30
vs

Podsumowanie

Długo wyczekiwane derby gminy Porąbka w ramach bielskiej klasy B w końcu doszły do skutku. Rezerwy LKSu Czaniec pewnie pokonały rywala zza miedzy, Zaporę Porąbka, na jego terenie 3:0 i powróciły na fotel lidera, mając do rozegrania jeszcze dwa zaległe spotkania.

Pierwsza połowa spotkania niewielu zachwyciła. Na trudnym i grząskim boisku piłka utrzymywała się przede wszystkim w powietrzu i mało było składnych akcji z jednej i z drugiej strony. Pierwsze poważne zagrożenie stworzyli gospodarze, ale w 25 minucie snajper Zapory przegrał pojedynek sam na sam z Felschem. Jak się później okazało była to najlepsza okazja Porąbki w tym spotkaniu. W odpowiedzi Wiśniowski przestrzelił w pięciu metrów, a chwilę później „Wiśnia” dograł do Kołka a ten przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

Druga połowa zaczęła się od mocnego akcentu naszego zespołu, ale Ilya trafił wprost bramkarza, strzelając z okolicy jedenastego metra. Kilka chwil później, występujący na codzień w pierwszym zespole zawodnik nie zmarnował okazji. Wolf uruchomił Ilyę prostopadłym podaniem, ten będąc w polu karnym nawinął obrońce i precyzyjnym strzałem w długi róg otworzył wynik meczu. Czaniec cały czas napierał na bramkę gospodarzy czego efektem był rzut karny w 65 minucie. Niestety jedenastkę zmarnował Wiśniowski. Nasz młody napastnik nie zmarnował za to kolejnej bramkowej okazji. Znów piłkę dogrywał rezerwowy w tym meczu Wolf, a „Wiśnia” posłał piłkę pod poprzeczkę. Piłkarze Zapory próbowali postawić wszystko na jedną kartę ale poza jednym świetnie obronionym przez Felscha dośrodkowaniem i strzałem z rzutu wolnego nie mieli żadnych argumentów. Cztery minuty po drugiej bramce, piłkę w bocznym sektorze przed polem karnym Porąbki ustawił Handy i zdecydował się na strzał. Futbolówka zaskoczyła bramkarza gospodarzy i wpadła mu za kołnierz, ustalając wynik meczu na 3:0!

Granie na trudnym i grząskim boisku było dzisiaj wyzwaniem dla naszego zespołu, który dopiero w drugiej połowie złapał właściwy rytm. Jakościowo może ten mecz nie był idealny, zwłaszcza przy obecności kilku zawodników grających na codzień na IV-ligowych boiskach, ale większość zespołu dopiero rozkręca się po długiej przerwie. Zdobywamy ważne trzy punkty i patrzymy już przed siebie po przed naszym drugim zespołem jeszcze dwa spotkania tej jesieni. Czekamy też na powrót do gry pierwszego zespołu, a ten nastąpi prawdopodobnie już 11 listopada! Na koniec brawa dla naszych rezerwa za derbowe zwycięstwo i powrót na fotel lidera B klasy!