GKS II Tychy vs LKS CzaniecPodsumowanieW ostatnim spotkaniu IV ligi śląskiej gr. II podopieczni Szymona Waligóry liczyli na złamanie czarnej

Przegrana

12 czerwca 2021 | 11:00
vs

Podsumowanie

W ostatnim spotkaniu IV ligi śląskiej gr. II podopieczni Szymona Waligóry liczyli na złamanie czarnej serii porażek. Niestety nie mieliśmy nic do powiedzenia i przegraliśmy z rezerwami GKSu Tychy 2:0 i był to najmniejszy wymiar kary dla naszej drużyny.

Od samego początku pewniej na sztucznej nawierzchni w Tychach czuli się gospodarze, którzy stwarzali sobie akcje raz po raz. Naszej postawy nie usprawiedliwia konieczność gry w tak upalną pogodę na sztucznym boisku czy brak podstawowych graczy środka pola, Felscha i Machalicy. Nasz zespół mało biegał i wykazywał mało chęci do grania w piłkę. Nasza defensywa wytrzymała napór Tyszan przez 13 minuty. Wtedy szybko piłka została dośrodkowana w pole karne z rzutu rożnego co zaskoczyło naszą obronę, która praktycznie nie była jeszcze odpowiednio ustawiona. To spowodowało, że do piłki dopadł na piątym metrze Krężelok i pewnie wpakował piłke do siatki. Napór GKSu trwał mniej więcej do 25 minuty meczu, na szczęście w tym czasie nie straciliśmy więcej bramek. Akces do ataku z naszej strony dał Flis, który uderzał z dystansu niecelnie. Mimo słabszej postawy zdołaliśmy sobie stworzyć w 40 minucie świetną okazję bramkową, ale Ilya uderzył niecelnie z piątego metra po składnej akcji.

Drugie 45 minut wyglądało już bardziej wyrównanie, a gra toczyła się przede wszystkim w środku pola. Z naszej strony próbowali Handy i Oczko, ale brakowało nam polotu. Dobry mecz w środku pola grał Pielichowski, który starał się nadrobić brak w stej strefie dwóch kluczowych graczy naszej drużyny. Na 15 minut przed końcem GKS zamknął mecz. Misztal znalazł się na szesanstym metrze i precyzyjnie uderzył przy słupku nie dając szans Felschowi.

Szkoda, że w takim stylu kończymy ten sezon, przegrywając sześć meczów z rzędu, bo psuje to jego obraz. Mimo wszystko, biorąc pod uwagę całość sezonu i to co wydarzyło się przed jego rozpoczęciem, możemy być względnie zadowoleni z osgtatecznego rozstrzygnięcia i pozostać po tym sezonie z odczuciem sporego niedosytu bo wiemy, że zdecydowanie stać nas było na więcej.

12.06.2021 r., godzina 11.00, Tychy ul. Edukacji, 25 kolejka IV ligi śląskiej gr. II

GKS II Tychy – LKS Czaniec 2:0 (1:0)

Bramki: 13′ Krężelok, 75′ Misztal

Skład LKS Czaniec: Felsch- Gawor, Marek, Borak, Handy- Pielichowski (84′ Trojak), Trojak, Ilya- Flis, Oczko, Wiśniowski (86′ Pachler).