GKS II Tychy vs LKS Czaniec

GKS II Tychy vs LKS CzaniecPodsumowanieW ostatnim spotkaniu IV ligi śląskiej gr. II podopieczni Szymona Waligóry liczyli na złamanie czarnej

GKS II Tychy

12 czerwca 2021 | 11:00

W ostatnim spotkaniu IV ligi śląskiej gr. II podopieczni Szymona Waligóry liczyli na złamanie czarnej serii porażek. Niestety nie mieliśmy nic do powiedzenia i przegraliśmy z rezerwami GKSu Tychy 2:0 i był to najmniejszy wymiar kary dla naszej drużyny.

Od samego początku pewniej na sztucznej nawierzchni w Tychach czuli się gospodarze, którzy stwarzali sobie akcje raz po raz. Naszej postawy nie usprawiedliwia konieczność gry w tak upalną pogodę na sztucznym boisku czy brak podstawowych graczy środka pola, Felscha i Machalicy. Nasz zespół mało biegał i wykazywał mało chęci do grania w piłkę. Nasza defensywa wytrzymała napór Tyszan przez 13 minuty. Wtedy szybko piłka została dośrodkowana w pole karne z rzutu rożnego co zaskoczyło naszą obronę, która praktycznie nie była jeszcze odpowiednio ustawiona. To spowodowało, że do piłki dopadł na piątym metrze Krężelok i pewnie wpakował piłke do siatki. Napór GKSu trwał mniej więcej do 25 minuty meczu, na szczęście w tym czasie nie straciliśmy więcej bramek. Akces do ataku z naszej strony dał Flis, który uderzał z dystansu niecelnie. Mimo słabszej postawy zdołaliśmy sobie stworzyć w 40 minucie świetną okazję bramkową, ale Ilya uderzył niecelnie z piątego metra po składnej akcji.

Drugie 45 minut wyglądało już bardziej wyrównanie, a gra toczyła się przede wszystkim w środku pola. Z naszej strony próbowali Handy i Oczko, ale brakowało nam polotu. Dobry mecz w środku pola grał Pielichowski, który starał się nadrobić brak w stej strefie dwóch kluczowych graczy naszej drużyny. Na 15 minut przed końcem GKS zamknął mecz. Misztal znalazł się na szesanstym metrze i precyzyjnie uderzył przy słupku nie dając szans Felschowi.

Szkoda, że w takim stylu kończymy ten sezon, przegrywając sześć meczów z rzędu, bo psuje to jego obraz. Mimo wszystko, biorąc pod uwagę całość sezonu i to co wydarzyło się przed jego rozpoczęciem, możemy być względnie zadowoleni z osgtatecznego rozstrzygnięcia i pozostać po tym sezonie z odczuciem sporego niedosytu bo wiemy, że zdecydowanie stać nas było na więcej.

12.06.2021 r., godzina 11.00, Tychy ul. Edukacji, 25 kolejka IV ligi śląskiej gr. II

GKS II Tychy – LKS Czaniec 2:0 (1:0)

Bramki: 13′ Krężelok, 75′ Misztal

Skład LKS Czaniec: Felsch- Gawor, Marek, Borak, Handy- Pielichowski (84′ Trojak), Trojak, Ilya- Flis, Oczko, Wiśniowski (86′ Pachler).

12 czerwca 2021 11:00 IV Liga Śląska 20/21 2020/2021 - Seniorzy

GKS II Tychy2