Dwumecz barażowy o III ligę: Zapowiedź

Przed nami finał sezonu 2018/2019 na IV-ligowych boiskach śląska. Mistrzowie dwóch grup zagrają w bezpośrednim pojedynku o prawo gry w III lidze gr.3 w sezonie 2019/2020. Na przeciwko siebie staną Polonia Bytom i LKS Czaniec.

Oba zespoły wygrały rzogrywki w swoich grupach, choć Poloniści zrobili to dużo wcześniej bo już w połowie maja mogli cieszyć się z wygrania rywalizacji w grupie pierwszej. Podopieczni Maciaja Żaka walczyli z kolei do ostaniej minuty, ostatniej kolejki ligowej i ostatecznie z przewagą trzech oczek przypieczątowali awans na boisku w Wieprzu. Sama idea meczów barażowych, w których nie mają znaczenia trudny całego sezonu, jednym pasuje drugim przeszkadza. Fakt jest jednak taki, że co najmniej 180 minut zdecyduje o tym, kto awansuje na wyższy poziom. Dodatkowo, co warte podkreślenia, w dwumeczu barażowym będzie obowiązywała zasada gola na wyjeździe, który będzie liczył się podwójnie. Ta zasada powinna być wszystkim dobrze znana choćby z europejskich pucharów czy rozgrywek Pucharu Polski. Faworytem na papierze jest ekipa Polonii Bytom. Były, dwukrotny Mistrz Polski, drugi sezon z rzędu będzie bił się w barażu o III ligę. W poprzednim roku, Bytomianie musięli uznać wyższość rywala zza miedzy, Ruchu Radzionków. Przed LKSem Czaniec będzie to pierwsza taka próba, choć niedawno nasz zespół rywalizował z powodzeniem, przez 4 sezonu na szczeblu III-ligowym. Z pewnością kibice mogą się spodziewać wielu emocji, bo żaden z zespołów nie będzie odpuszczał ani przez minutę. Każdy bowiem marzy o postawieniu prawdziwej kropki nad „i” tego trudnego i wyczerpującego sezonu!


Dwumecz barażowy o awans do III ligi gr. 3 sezon 2018/2019

Kolejka nr 1
2019-06-15/17:00 LKS CZANIEC BYTOMSKI SPORT POLONIA BYTOM SP. Z O.O. -:-
Kolejka nr 2
2019-06-19/18:00 BYTOMSKI SPORT POLONIA BYTOM SP. Z O.O. LKS CZANIEC -:-