Derbowy sprawdzian

Podopieczni Macieja Żaka bardzo dobrze weszli w ten sezon i dobrze w nim funkcjonują. Dzięki temu LKS Czaniec jest obecnie liderem rozgrywek. Jednak taka pozycja w ligowej stawce zobowiązuje naszych graczy do tego, żeby co tydzien potwierdzać swoją wartość na tle rywali. Oczekiwania te rosną gdy na przeciwko Ciebie staje drużyna bardzo mocno, zaliczana do czołówki ligi. Takim przeciwnikiem będzie dla nas MRKS Czechowice-Dziedzice, z którym zmierzymy się w derbowym starciu w najbliższą niedzielę.

Gospodarze nadchodzącego starcia to beniaminek tego sezonu. Jednak tylko z nazwy można Czechowice nazwyać świeżakiem na IV-ligowych boiskach, bo personalnie MRKS ma w swoim zespole zawodników, którzy indywidualnie przewyższają poziom tej ligi. Do pełni szczęścia potrzebna jest jednak drużyna, nie indywidualności i dlatego nasz niedzielny rywal zajmuje w stawce piąte miejsce z dorobkiem 16 punktów. Ostatnie kilkanaście dni pokazało jendak, że MRKS po początkowej grze w kratkę, ugruntował swoją pozycję w lidze i zamierza teraz poważnie włączyć się do walki o najwyższe cele. O tym może świadczyć chociażby zeszłotygodniowa wygrana 3:1 na boisku rezerw GKS-u Tychy. LKS Czaniec, jak już wspominaliśmy na wstępie, piastuje pozycję lidera tabeli z dorobkiem 25 punktów. Przed tygodnie pewnie pokonaliśmy Unię Racibórz 3:0.

Niedzielne spotkanie będzie swojego rodzaju powrotem do przeszłości i wyrównanych bojów jakie toczyły oba zespoły na poziomie IV ligi i klasy okręgowej. Ostatnim starciem o punkty, była zeszłoroczna potyczka w Pucharze Polski, którą Czechowice wygrały 2:0. Jednak ostatnie, prawdziwe spotkania miały miejsce w sezonie 2011/2012, po którym awansowaliśmy do III ligi.  Oba tamte mecze zakończyły się zwycięstwami 2:0 naszego zespołu.

Wypada nam jedynie zaprosić wszystkich na niedzielne spotkanie w Czechowicach. Przekonywać specjalnie nie ma potrzeby bo sam mecz, pełny podtekstów i derbowego klimatu, zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Trzymamy kciuki, żeby ten bardzo poważny sprawdzian wypadł naszej drużynie jak najlepiej, abyśmy w niedzielny wieczór w dobrych nastrojach mogli oglądać spotkanie naszej reprezentacji z Włochami. Zaczynamy o godzinie 15.00! Do boju LKS!


14.10.2018 r., godzina 15.00, 11 kolejka IV ligi śląskiej gr. II

MRKS Czechowice-Dziedzice – LKS Czaniec