Derbowy spacerek

Derbowe starcie w Kobiernicach otwierało sezon 2019/2020 dla podopiecznych Macieja Żaka. To właśnie rywala zza miedzy przydzielił nam los w pierwszej rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała. W dawnych latach starcia z Sołą należały do zaciętych, jednak tym razem LKS Czaniec sprostał zadaniu wzorowo i nie patyczkując się z rywalem ograł go aż 6:0!

Od samego początku widać było, że nasz zespół podszedł do tego meczu na poważnie. W 6 minucie było już 1:0, gdy gola głową zdobył Karcz, po dośrodkowaniu Świerczyńskiego. W 19 minucie mieliśmy drugiego gola zdobytego przez Karcza w niemal identyczny sposób, przy czym asystentem tym razem był Janiczak. Z kolei tuż przed przerwą Karcz wcielił się w rolę asystującego przy trafieniu Handego, który bez problemów wykorzystał precyzyjne podanie starszego kolegi. Druga połowa przebiegała podobnie jak pierwsza i toczyła się całkowicie pod dyktando Czańca. Handy w 48 minucie świetnie dograł do Ilyii, a ten podwyższył wynik meczu. Kilka chwil później precyzyjnie uderzał Kozioł, trafiając po raz piąty do siatki gospodarzy. Wynik meczu ustalił Loranc, który wykończył świetne podanie Świerczyńskiego.

Ten mecz był tak naprawdę ostatnim przetarciem przed startem ligi i sobotnim pojedynkiem w Wodzisławiu z miejscową Odrą. Soła nie postawiła nam wysokich warunków, ale to nie umniejsza faktu, że derbowe zwycięstwo było okazałe i trzeba cieszyć się z tego, że potrafiliśmy kilka razy napocząć rywala. Myślami jesteśmy już jednak przy sobotnim spotkaniu z Odrą, które otworzy nowy sezon na IV-ligowych boiskach!


06.08.2019 r., godzina 18.00, Kobiernice ul. Sportowa, I runda Pucharu Polski 2019

KS Soła Kobiernice – LKS Czaniec 0:6 (0:3)

Bramki: 6′, 19′ Karcz, 40′ Handy, 48′ Ilya, 60′ Kozioł, 85′ Loranc

Skład LKS Czaniec: Majda – Palarczyk (20′ Handy), Stawowy, Żak (70′ Stwora), Borak, Świerczyński, Felsch, Kaczmarczyk, Janiczak (46′ Loranc), Nazdryn-Platnitski (60′ Wiśniowski), Karcz (46′ Kozioł).