Czekamy na decyzję w sprawie kontynuacji rozgrywek

W dniu wczorajszym Minister Zdrowia, Adam Niedzielski, ogłosił że w terminie od 20 marca do 9 kwietnia na terenie całej Polski obowiązywał będzie „miękki” lockdown. Jednym z jego założeń jest między innymi zamknięcie obiektów sportowych. W związku z tym pod znakiem zapaytania stanął sobotni mecz naszych IV-ligowców z Jednością Przyszowice, a także kolejne dwa ligowe spotkania z Radziechowami oraz Czechowicami, a także zaległa konfrontacja naszych rezerw z Groniem Bujaków.

Wczoraj popołudniu na mediach społecznościowych Śląskiego Związku Piłki Nożnej pojawiła się następująca informacja: „W związku z planowanym powrotem do obostrzeń związanych z pandemią Covid-19, informujemy, że czekamy na szczegółowe wytyczne dotyczące uprawiania sportu, w szczególności piłki amatorskiej.”  Z kolei na łamach sportdziennik.com głos w sprawie zabrał prezes Śląskiego ZPN, Henryk Kula: „Czekamy na dokładną treść rozporządzenia. Skonsultujemy ją z prawnikami, zwołamy Komisję ds. Nagłych i podejmiemy stosowne decyzje. Na pewno nie będziemy ryzykować. Ligi ruszyły, drużyny mają rozegrane ponad 50 procent meczów, mamy czas do 30 czerwca, by dokończyć sezon.”

Wszelkie decyzje mają zapaść do końca dzisiejszego dnia, o czym niezwłocznie Was poinformujemy.