„Cieszy nas frekwencja, a przede wszystkim budująca postawa zawodników”

Zapraszamy do lektury krótkiej rozmowy, jaką Sebastian Garus przeprowadził z trenerem naszej drużyny, Szymonem Waligóra:

Sebastian Garus: W poniedziałek – 10 lipca piłkarze LKS-u Czaniec rozpoczęli oficjalne przygotowania do nowych rozgrywek. Jak wyglądał pierwszy trening i nad czym pracowaliście w tym tygodniu ?

Szymon Waligóra: Pierwsze zajęcia, po letniej przerwie wypoczynkowej, miały charakter typowo wprowadzający. Po rozgrzewce, przeprowadziliśmy badania wydolnościowe i później przeszyliśmy do zajęć z piłką. Natomiast w pierwszym tygodniu skupiliśmy przede wszystkim na dużej taktyce i przypomnieniu zasad, na których chcemy opierać swoją grę w fazie atakowania, jak i bronienia. Cieszy nas frekwencja na zajęciach, a przede wszystkim budująca jest postawa zawodników, którzy od pierwszych zajęć pokazują odpowiednie nastawienia do przygotowania się do późniejszego wygrywania. Podsumowując, uważam, że wszyscy jesteśmy lepsi o 5 jednostek i oby tak dalej.

SG: Kto oficjalnie opuścił czaniecki zespół w tej przerwie letniej ?

SW: Z kadry z sezonu 2022/23 oficjalnie opuścili nas Maciej Felsch, Seweryn Pielichowski oraz Kacper Gawor, którym jeszcze raz dziękujemy za reprezentowanie naszego klubu i życzymy wszystkiego dobrego na boisku, jak i poza nim.

SG: Czy środowa wewnętrzna gierka utwierdziła Cię w przekonaniu, który z zawodników testowanych pozostanie w LKS Czaniec ? Jeśli tak, czy możesz podać już nazwiska ?

SW: Na nazwiska jeszcze przyjdzie czas, ale na pewno po sobotniej grze wewnętrznej mamy fajny materiał do analizy zarówno dotyczący przydatności zawodników testowanych do naszego zespołu, ale przede wszystkim funkcjonowania całej kadry w grze. Miejsc w składzie jest 11 i oczekujemy od zawodników, że każdy z nich będzie mocno walczył o swoje, bo to również pomoże nam rosnąć jako zespół.

SG: Jak będzie wyglądał drugi tydzień przygotowań i czy w piątkowym sparingu z Zagłębiem II Sosnowiec dasz pograć wszystkim zawodnikom ?

SW: Mecz z Zagłębiem będzie ligowym wyznacznikiem i dobrym przetarciem tego co nas czeka od 12 sierpnia. Mamy 4 tygodnie do pierwszego meczu także musimy maksymalnie wykorzystać ten czas. Trenujemy od poniedziałku do czwartku i mikrocykl kończymy piątkową grą kontrolną w Sosnowcu i mam nadzieję, że przy kolejnym wywiadzie w dalszym ciągu będzie więcej pozytywnych aspektów.

SG: Dziękuje za wywiad.

SW: Również dziękuje.