BTS II Rekord-LKS Czaniec: Zapowiedź

Pucharowe pojdynki rządzą się własnymi prawami. Dlatego też drużyny teoretycznie słabsze mają szansę na sprawienie niespodzianki i wyeliminowanie faworyta. W ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Bielsko-Biała podopieczni Szymona Waligóry zmierzą się z rezerwami Rekordu Bielsko-Biała, które na codzień występują na poziomie klasy okręgowej. Jednak to nie zmienia faktu, że w tym meczu trudno wyłonić faworyta, a kibice mogą być pewni wielu pozytywnych emocji.

Rezerwy III-ligowego Rekordu Bielsko-Biała liderują obecnie swojej grupy klasy okręgowej, wygrywając mecz za meczem i zmierzając pewnie do IV ligi. W Bielsku nikt o awansie na pewno na razie nie myśli, ale forma młodej ekipy z Bielska napawa optymizmem przed kolejnymi spotkaniami o stawkę. LKS Czaniec z kolei, po przebudowie swojej kadry, spiuje się dość przyzwoicie w IV lidze, plasując się w niej na ósmym miejscu.

Obie drużyny spotkały się już tego lata w bezpośredniej konfrontacji. W lipcu, w sparingu rozegranym wzamian za odwołany mecz pierwszej kolejki IV ligi z MRKSem Czechowice-Dziedzice, LKS Czaniec pokonał rywala 2:1, będąc zespołem lepszym ale mało skutecznym. Jednak warto podkreślić, że Rekord miał w tym meczu swoje okazje, a całe spotkanie stało na porządanym przez kibica poziomie.

Będzie to ostatniej spotkanie na tym etapie rozgrywek. Wcześniej do półfinały awans uzyskały A-klasowy KS Międzyrzecze, Spójnia Landek i pierwszy zespół BTS Rekord Bielsko-Biała. Mocno wierzymy w to, że jutro nasz zespół dołączy do tego grona i powalczy o końcowe trofeum. Start jutrzejszego meczu o godzinie 17.00. Do boju LKS!


16.09.2020 r., godzina 17.00, Bielsko-Biała, 1/4 finału Pucharu Polski

BTS II Rekord Bielsko-Biała – LKS Czaniec