Beskid Skoczów – LKS Czaniec: Zapowiedź

Po derbowym starciu ze Spójnią Landek podopiecznych Macieja Żaka czeka kolejny mecz z rywalem z regionu. W ramach piątek kolejki IV ligi śląskiej gr. II zagramy na wyjeździe z beniaminkiem rozgrywek, Beskidem Skoczów.

Skoczowianie sezon rozpoczęli przeciętnie, żeby nie powiedzieć słabo. Jeden punkt zdobyty w pierwszych czterech kolejkach to wynik na pewno mocno rozczarowujący dla Beskidu. Jednak warto dodać, że niemal w każdym meczu beniaminek grał na styku ze swoimi rywalami, zwłaszcza przed własną publicznością. W Skoczowie Beskid przegrał z Kuźnią Ustroń 2:3, tracąc rozstrzygającą bramkę w doliczonym czasie gry oraz zremisował 4:4 z MRKSem Czechowice-Dziedzice, tracąc dwie decydujące bramki w doliczonym czasie gry. Przed tygodniem Skoczowianie przegrali 1:0 w Czechowicach z LKSem Goczałkowice-Zdrój, tracąc bramkę… a jakże w doliczonym czasie gry. To właśnie końcówki spotkań są najsłabszym punktem Skoczowian, gdzie w trzech meczach Beskid stracił punkty w doliczonym czasie gry. LKS Czaniec w tym czasie zgromadził 8 punktów i w tabeli jest czwarty. Przed tygodniem zremisowaliśmy bezbramkowo ze Spójnią Landek. Ponadto w poprzednich dwóch wyjazdowych spotkaniach remisowaliśmy 3:3 z Odrą Wodzisław i wygraliśmy 1:0 z Wilkami Wilcza. Ostatnie ligowe starcie pomiędzy Beskidem, a Czańcem miało miejsce dwa lata temu. W Skoczowie, na początku rundy wiosennej zremisowaliśmy 2:2, mimo że prowadziliśmy w tamtym meczu 2:0.

Pewnym możemy być tylko jednego faktu, że czeka nas jutro kolejna trudna przeprawa. Ale ten sezon pokazuje, że po raz kolejny łatwych meczów tutaj nie będzie i w każdym meczu trzeba będzie mocno powalczyć o zwycięstwo. Jesteśmy jednak pełni nadziei i optymizmu i wierzymy, że jutro w Skoczowie nasz zespół zgarnie trzy punkty! Start meczu o godzinie 16.00! Bądźcie z nami, do boju LKS!


07.09.2019 r., godzina 16.00, Skoczów, 5 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 19/20

Beskid Skoczów – LKS Czaniec