Batalia z podtekstami

Początek sezonu jakiego nie było od lat, 12 punktów w pięciu spotkaniach i pozycja lidera. Tak rozpoczął ten sezon LKS Czaniec, który przewodzi IV ligowej stawce po pięciu kolejkach. Jednak prawdziwa weryfikacja formy dopiero przed nami. Już jutro zmierzymy się w derbowym pojedynku ze Spójnią Landek, ekipa prowadzoną przez naszego byłego snajpera, Bartosza Woźniaka.

Nasi jutrzejsi goście sezon rozpoczęli zdecydowanie poniżej oczekiwań. Zaledwie dwa punkty zdobyte, bilans bramkowy 2:9 i dopiero 14 pozycja w tabeli pozostawia niedosyt u kibiców Spójni Landek, zwłaszcza biorąc pod uwagę konkretne, letnie wzmocnienia zespołu. Przed tygodnie Landek przegrał na własnym obiekcie z rezerwami GKS-u Tychy 4:0. Jednak ekipy Bartosza Woźniaka nie należy lekceważyć, bo prędzej czy później ten zespół „odpali” i zacznie regularnie punktować. My pamiętamy ostatnie spotkania z tym zespołem, z poprzedniego sezonu, jako bardzo trudne i wyrównane. W Czańcu, jesienią, wygraliśmy 2:0, po bramkach zdobytych w końcówce spotkania, z kolei w Landeku padł bezbramkowy remis.

Podopieczni Macieja Żaka, tak jak już wspominaliśmy, jest liderem stawki, mając na swoim koncie 12 punktów i bilans bramkowy 11:4. Przed własną publicznością wygraliśmy oba dotychczasowe spotkania w tym sezonie, pokonując Polonię Łaziska Górne 1:0 i rezerwy Podbeskidzia Bielsko-Biała 4:2.

Swoją dyspozycję trzeba potwierdzać na ligowym froncie co tydzień. Dziś już nie możemy patrzeć i żyć dobrym startem sezonu, tylko spoglądać na to co przed nami. A na drodze do kolejnego sukcesu stoi tym razem Spójnia Landek i dlatego znów trzeba się będzie wznieść na wyżyny swoich umiejętności, żeby wyszarpać kolejne, cenne trzy punkty. Wierzymy, że podopieczni Macieja Żaka dadzą nam jutro wiele powodów do radości. Do boju LKS!


08.09.2018 r., godzina 16.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 6 kolejka IV ligi śląskiej gr.II

LKS Czaniec – KS Spójnia Landek

Sędziowie: Rafał Rokosz (Siemianowice Śląskie) oraz Damian Zębik (Katowice) i Tomasz Protasiuk (Katowice)