9 kolejka IV ligi śląskiej gr.II: Zapowiedź

Lider zagości po raz drugi w Wodzisławiu, Czechowice będą chciały potwierdzić formę w Bełku, Książenice zagrają z inną rewelacją startu sezonu, Odra wypróbuje nową murawę w Radziechowach, a w Ustroniu odbędzie się pojedynek dwóch podrażnionych, Kuźnii i LKSu Goczałkowice. Zobaczcie zapowiedź dziewiąte serii gier w IV lidze śląskiej gr.II.

Mistrz poprzedniego sezonu powrócił po ośmiu kolejkach na fotel lidera. Nie ma jednak sensu przywiązywać wagi do zajmowanych pozycji, bo liczyć się będzie efekt końcowy. Przed niepokonaną ekipą LKSu Czaniec drugi w tym sezonie wyjazd do Wodzisławia Śląskiego. Tym razem podopieczni Macieja Żaka zmierzą się z Odrą Centrum. Jeszcze dwa, trzy tygodnie temu powiedzielibyśmy, że nasz zespół czeka spacerek. W tym momencie Odra doznała przełamania, zwłaszcza w wyjazdowych pojedynkach. Po ograniu Bełku 4:3 i Goczałkowice 3:1, młodzi piłkarze Odry Centrum wzbudzili podziw reszty stawki i z pewnością trzeba ten zespół brać na poważnie. Dlatego też, mimo że to nasi piłkarze będą faworytem tego pojedynku, musimy podejść do meczu w pełni skoncentrowani i konkretni pod bramką rywala.

Nieoczekiwanym wiceliderem stawki został po ostatniej kolejce MRKS Czechowice-Dziedzice. Tym razem przebudowana ekipa z okolic Bielska pojedzie do pogrążonego w chaosie Bełku. Miejscowy Decor, uchodzący od lat za bardzo solidny IV-ligowy klub, należący zawsze do czołówki, przeżywa chyba najtrudniejszy sezon od lat. I o ile po zwycięstwie z nowym, chwilowym trenerem w Ustroniu, przed tygodniem gracze Decoru z kolejnym nowym trenerem polegli 4:0 w Tychach. Napędzone zwycięstwem 2:1 z Kuźnią Czechowice będą faworytem tego starcia.

Unia Książenice doznała przed tygodnie drugiej w tym sezonie porażki, przegrywając w Czańcu 1:0. Jednak „u siebie”, grając na obiekcie Decoru Bełk, Unia jest niepokonana i w najbliższą niedzielę zmierzy się z inną, bardzo dobrze spisującą się tej jesieni ekipą, rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała. Można powiedzieć, że w Bełku dojdzie do pojedynku dwóch największych niespodzianek startu tego sezonu.

Odra Wodzisław, grając jako beniaminek ligi, spisuje się bardzo dobrze i będzie liczyć się w grze o mistrzostwo. Takie zapędy przed startem sezonu miał też GKS Radziechowy-Wieprz, ale ekipa z okolic Żywca musi na chwilę obecną skupić się na walce o utrzymanie. Mogą im w tym pomóc przenosiny na ich domowy obiekt w Radziechowach, z wymienioną, profesjonalną murawą. Faworytem będą goście, ale gospodarze na pewno zwycięstwem będą chcieli uczcić powrót do „domu”.

Bardzo ciekawie zapowiada się także pojedynek w Ustroniu, gdzie zmierzy się chyba dwóch największych przedsezonowych kandydatów do gry o mistrzostwo. Kuźnia, która przegrywa ostatnio mecz za meczem, podejmie LKS Goczałkowice, upokorzony przez młodzież z Odry Centrum. Dwie podrażnione ekipy będą chciały wyjść w końcu na prostą i zacząć regularnie punktować. Jednak w tym meczu wiele wskazuje, że będzie dwóch rannych i obie ekipy mogą podzielić się punktami.

Poniżej znajdziecie zestawienie wszystkich spotkań najbliższej serii gier.


9 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 19/20

2019-10-05/13:00 KS SPÓJNIA LANDEK KP GKS II TYCHY S.A. -:-
2019-10-05/15:00 KP BESKID SKOCZÓW LKS WILKI WILCZA -:-
2019-10-05/15:00 KS KUŹNIA USTROŃ LKS GOCZAŁKOWICE -:-
2019-10-05/15:00 KS DECOR BEŁK MRKS CZECHOWICE-DZIEDZICE -:-
2019-10-06/15:00 KS POLONIA ŁAZISKA GÓRNE LKS DRZEWIARZ JASIENICA -:-
2019-10-06/15:00 GKS RADZIECHOWY-WIEPRZ ODRA WODZISŁAW ŚLĄSKI Sp. z o.o. -:-
2019-10-06/15:00 LKS UNIA KSIĄŻENICE TS PODBESKIDZIE II S.A. -:-
2019-10-06/15:00 MKP ODRA CENTRUM WODZISŁAW ŚLĄSKI LKS CZANIEC -:-