9 kolejka IV ligi śląskiej gr. II: Zapowiedź

Książenice powalczą o rehabilitację z Czechowicami, trudny wyjazd Odry, Bełk jedzie po komplet do Katowic, pojedynek rezerw ze wskazaniem na Podbeskidzie, Łękawica jako faworyt w Wodziłsawiu, ważny starcie dla Czańca w Przyszowicach. Zapraszamy na zapowiedź dziewiątej kolejki IV ligi śląskiej gr.II.

Podrażniona pierwszą porażką w tym sezonie Unia Książenice stanie przed trudnym zadaniem zrehabilitowania się i podejmie mocną ekipę MRKSu Czechowice-Dziedzice. Goście, gdyby nie gapiostwo w ostatnich minutach już dziś byliby co najmniej na podium ligowej stawki, dlatego starcie z liderem będzie na ciekaym widowiskiem dla oka kibica.

Podobne emocje czekają fanów w Jasiecnicy, gdzie mający aspirację do gry o najwyższe cele Drzewiarz podejmował będzie wicelidera, Odrę Wodzisław. Goście grają w kratkę, ale tylko stabilizacja formy zapewni im możliwość walki o mistrzostwo. Dla Jasienicy każda zdobycz punktowa w tym meczu będzie dobrym wynikiem.

Decor Bełk prezentuje się w tym sezonie solidnie, ale łatwo gubi punkty. Tym razem piłkarze z okolic Rybnika udadzą się do Katowic i zagrają tam z miejscowym Rozwojem. Faworytem tego pojedynku będą goście, ale Rozwój może pokusić się o niespodziankę.

Rezerwy Podbeskidzia i rezerwy GKSu Tychy otworzą weekendową rywalizację. Goście ostanio wygrali, ale duża w tym zasługa wsparcia, jakie otrzymali od pierwszego zespołu. Bielszczanie należą do czołówki ligi od samego jej początku, dlatego to oni będą faworytem do końcowego triumfu.

Orzeł Łękawica jest rewelacją tegorocznych rozgrywek i regularnie punktuje jako beniaminek. Dlatego też wyjazd do outsidera ligi, Odry Centrum będzie spotkaniem, gdzie zwycięstwo Orła jest obowiązkiem. Odra ostatnio wygrała ważny mecz w Pszczynie i na pewno będzie chciała potwierdzić formę z mocnym rywalem.

LKS Czaniec, a w zasadzie młodzież z Czańca gra w tym sezonie w kratkę, ale to zasługa niemal całkowicie nowego składu, który mimo tylu zmian radzi sobie całkiem przyzwoicie. Sobotnie starcie ze znajdujacą się w strefie spadkowej Jednością Przyszowice będzie bardzo ważnym pojedynkie dla obu ekip. Mocno liczymy na zwycięstwo naszej ekipy, które na pewno da nam trochę spokoju na drugą połowę rundy jesiennej.

Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań nadchodzącej serii gier w IV lidze.


9 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 2020/2021

2020-09-19/11:00 TS PODBESKIDZIE II S.A. KP GKS II TYCHY S.A. -:-
2020-09-19/11:00 KS ROZWÓJ KATOWICE KS DECOR BEŁK -:-
2020-09-19/16:00 LKS UNIA KSIĄŻENICE MRKS CZECHOWICE-DZIEDZICE -:-
2020-09-19/16:00 MKP ODRA CENTRUM WODZISŁAW ŚLĄSKI LKS ORZEŁ ŁĘKAWICA -:-
2020-09-19/16:00 GKS RADZIECHOWY – WIEPRZ MKS ISKRA PSZCZYNA -:-
2020-09-19/16:00 LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE LKS CZANIEC -:-
2020-09-19/16:00 LKS DRZEWIARZ JASIENICA ODRA WODZISŁAW ŚLĄSKI SP. Z O.O -:-
2020-09-20/16:00 LKS UNIA TURZA ŚLĄSKA KS KUŹNIA USTROŃ -:-