8 kolejka IV ligi śląskiej gr. II: Zapowiedź

Starcie na szczycie sensacyjnego beniaminka z mistrzem poprzedniego sezonu, derby w Czechowicach i Jasienicy, wyjazd Bełku do Tychów z kolejnym nowym trenerem. Zobaczcie co przyniesie nam pierwsza jesienna kolejka sezonu 19/20.

Wydarzeniem kolejki powinno być starcie w Czańcu. Niepokonany mistrz poprzedniego sezonu, tracący punkt do pierwszego miejsca, zmierzy się z sensacyjnym liderem stawki, beniaminkiem Unią Książenice. Gospodarze jeszcze w tym sezonie nie przegrali, ale mają ostatnio problem ze zwycięstwami u siebie, remisując ostatnie dwa spotkania przed własną publicznością. Z kolei Książenice po porażce w Czechowicach miały już spuścić z tony, jednak przed tygodniem ograły naszpikowaną byłymi graczami Ekstraklasy ekipę z Goczałkowic i wciąż piastuje pozycję lidera stawki. Ten mecz zapowiada się naprawdę bardzo interesująco i ciężko w nim szukać zdecydowanego faworyta.

Po zwycięstwo tym razem powinna sięgnąć ekipa z Goczałkowic. Popularne „Goczały” grają na razie w kratkę, ale w starciu ze znajdującą się w strefie spadkowej, młodą ekipą Odry Centrum, nie powinni mieć większych problemów. Ciekawy pojedynek kibice powinni zobaczyć w Wodzisławiu Ślaskim. Tamtejsza Odra podejmie Polonię Łaziska Górne. Goście nie mogą złapać stabilizacji, ale są wymagającym rywalem, co na pewno doda atrakcji tej rywalizacji.

Do derbowych starć dojdzie w Czechowicach i Jasienicy. MRKS podejmie podrażnioną ostatnimi niepowodzeniami Kuźnię Ustroń. Goście mają aspiracje do walki o mistrzostwo, więc ewentualna porażka w Czechowicach może spowodować, że wkradną się nerwy w szeregi Ustronian. Z kolei w Jasienicy Drzewiarz podejmie Skoczowski Beskid. Start obu zespołów odbiega od wymarzonych, zwłaszcza jeśli chodzi o gości. Jednak w Skoczowie doszło do roszady na ławce trenereskiej i stery Beskidu przejął doświadczony, były szkoleniowiec Decoru Bełk, Jarosław Kupis. To może spowodować efekt „nowej miotły”, ale łatwo będzie bo na boisku w Jasienicy nikomu nie gra się łatwo.

Zawirowania trenerskie dotykają cały czas wspomniany Decor Bełk. Po zwolnieniu trenera Kupisa, stery przejął doświadczony Jan Furlepa, który w swoim debiucie ograł na wyjeździe Kuźnię Ustroń. Wszyscy już myśleli, że będzie to przełamanie Decoru, jednak zespół ten kolejny raz został bez trenera. Furlepa objął w tym tygodniu MKS Kluczbork co na pewno nie ułatwi Bełkowi sytuacji przed kolejnym meczem, w którym zmierzą się na wyjeździe z rezerwami GKSu Tychy. Gospodarze u siebie są trudnym rywalem, zwłaszcza grając w niedzielę, w nieco mocniejszym składzie.

Poniżej znajdziecie zestawienie wszystkich meczów najbliższej kolejki IV ligi śląskiej gr.II.

8 kolejka IV ligi ślaśkiej gr. II sezon 19/20

2019-09-28/11:30 LKS GOCZAŁKOWICE MKP ODRA CENTRUM WODZISŁAW ŚLĄSKI -:-