8 kolejka IV ligi śląskiej gr. II: Zapowiedź

Trudny sprawdzian lidera, Odra o przełamanie w starciu na szczycie z Podbeskidziem, ciekawe starcie Bełka z Jasienicą, Czechowice z Rozwojem powalczą o podium, ważny test dla Czańca i Turzy Śląskiej, Pszczyna z Odrą Centrum o trochę spokoju. Zapraszamy na zapowiedź nadchodzącej, ósmej kolejki IV ligi śląskiej gr. II.

Liderująca i krocząca od zwycięstwa do zwycięstwa ekipa Unii Książenice zagra w najbliższej kolejce na trudnym terenie w Łękawicy. Beniaminek jest nieprzyjemnym zespołem i z pewnością postawi trudne warunki faworytowi ligi, zwłaszcza że piłkarze Orła są uskrzydleni ograniem MRKSu Czechowice-Dziedzice.

Pojedynek Odry Wodzisław z rezerwami Podbeskidzia będzie hitem najbliższej kolejki. Mecz na szczycie ligi, z pewnością dostarczy wielu emocji. Odra będzie chciałą się zrehabilitować za porażkę w Landeku, a dla Podbeskidzia będzie to kolejna weryfikacja prawdziwej formy i opdpowiedź na pytanie o co rezerwy ekstraklasowicza mogą realnie powalczyć w tym sezonie.

Drzewiarz Jasienica, będący tuż za plecami ligowego podium, zagości na tereni Decoru Bełk. Piłkarze z okolic Rybnik początek sezonu mają niezły, ale przed tygodniem doznali porażki. Z kolei Jasienica ma za sobą serię zwycięstw. Pachnie w tym meczu remisem, ale wynik na pewno będzie sprawą otwartą.

Czechowice przełamały się w minioną środę w zaległym starciu z Czańcem i to na pewno pomoże tej drużynie w walce o najwyższe cele. Tym razem rywalem MRKSu będzie nieobliczalny Rozwój Katowice. Faworytem będą gospodarze, ale gości lekceważyć nie wolno.

LKS Czaniec, po dwóch ważnych zwycięstwach, poległ w starciu z wyżej notowanym MRKSem Czechowice. Tym razem podopiecznych Szymona Waligóry czeka kolejny ważny mecz z Unią Turza Śląska. Młody zespół z Czańca będzie chciał się zrehabilitować za środową porażkę, a dla gości będzie to okazja do złapania trochę spokoju i przwagi nad strefą spadkową. Zwycięstwo w tym meczu da jednemu z zespołów sporo oddechu.

Do ciekawego starcia dojdzie również na samym dnie tabeli. Zmierzą się w nim dwie, zamykające stawkę drużyny, Iskra Pszczyna i Odra Centrum. Jedno jest pewne, zwycięzca tego starcia będzie mógł realnie myśleć o skutecznej walce o utrzymanie, przegrany będzie miał poważny problem już na tym etapie sezonu.

Poza tym w najbliższej kolejce czeka nas jeszcze derbowe starcie Kuźnii Ustroń z GKSem Radziechowy-Wieprz, którego faworytem są gospodarze oraz pojdynek rezerw GKSu Tychy i Spójni Landek. Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań najbliższej serii gier.


8 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 2020/2021

2020-09-12/16:00 MRKS CZECHOWICE-DZIEDZICE KS ROZWÓJ KATOWICE -:-
2020-09-12/16:00 KS DECOR BEŁK LKS DRZEWIARZ JASIENICA -:-
2020-09-12/16:00 ODRA WODZISŁAW ŚLĄSKI SP. Z O.O TS PODBESKIDZIE II S.A. -:-
2020-09-12/16:00 LKS CZANIEC LKS UNIA TURZA ŚLĄSKA -:-
2020-09-12/16:00 KS KUŹNIA USTROŃ GKS RADZIECHOWY – WIEPRZ -:-
2020-09-12/16:00 MKS ISKRA PSZCZYNA MKP ODRA CENTRUM WODZISŁAW ŚLĄSKI -:-
2020-09-13/11:00 KP GKS II TYCHY S.A. KS SPÓJNIA LANDEK -:-
2020-09-13/16:00 LKS ORZEŁ ŁĘKAWICA LKS UNIA KSIĄŻENICE -:-