7 kolejka IV ligi śląskiej gr. II: Zapowiedź

Łatwe zadanie dla lidera, Odra na trudnym terenie, weryfikacja rezerw Podbeskidzia, Jasienica chce pójść za ciosem, Czechowice i Czaniec powalczą na trudnych, górlaskich terenach, ważny pojedynek w dole tabeli w Przyszowicach. Zapraszamy na zapowiedź nadchodzącej siódmej kolejki IV ligi śląskiej gr. II.

Niepokonany, wygrywający mecz za meczem lider z Książenic podejmował będzie beniaminka, Iskrę Pszczyna. Goście nie mogą wskoczyć na odpowiednie tory na IV-ligowym froncie, toteż Unia powinna mieć zadanie teoretycznie łatwe. Jednak stare powiedzenie piłkarskie mówi, że jak się przełamywać to w starciu z liderem i z pewnością Iskra pojedzie na ten mecz bardzo zmotywowana.

Dużo trudniejsze zadanie czeka głównego kontrkandydata Unii, Odrę Wodzisław która zmierzy się na wyjeździe w Landeku z miejscową Spójnią. Gospodarze mieli być w tym sezonie czarnym koniem, ale na razie powoli ciułają punkty. Odra depcze po piętach Książenicą, ale jej gra wciąż jeszcze nie jest na topowym poziomie. Wodzisławianie będą faworytem tego meczu, ale żadne rozstrzygnięcie w tym starciu nie będzie niespodzianką.

Ciekawe starcie czeka kibiców w Bielsku, gdzie rewelacyjnie spisujące się rezerwy Podbeskidzia podjemą Decor Bełk. Starcie trzeciej i czwartej siły ligi może okazać się hitem tej kolejki, ale na pewno będzie poważną weryfikacją formy dla gospodarzy. Bełk chce w tym sezonie włączyć się do walki o mistrzostwo, więc także będzie chciał powalczyć o cenne trzy punkty.

Kolejny pojedynek sąsiadów z tabeli to starcie Drzewiarza Jasinica z Rozwojem Katowice. Po zeszłotygodniowej remontadzie w Czechowicach, podopieczni Pawła Łosia chcą na fali tego zwycięstwa pójść za ciosem i ograć kolejnego rywala. Młoda drużyna Rozwoju pokazała już w tym sezonie, że raczej nie zadowoli jej walka tylko o utrzymanie, więc będzie to na pewno ciekawy pojedynek.

Równie ciekawie zapowiadają się starcia Orła Łękawica z MRKSem Czechowice-Dziedzice i GKSu Radziechowy-Wieprz z LKSem Czaniec. Łękawica prezentuje się bardzo solidnie jako beniaminek i będzie chciała utrzeć nosa MRKSowi, który w tym sezonie myśli o walce co najmniej o ligowe podium. Zobaczymy jak zeszłotygodniowa porażka z Jasienicą wpłynie na formę Czechowic. Z kolei Radziechowy-Wieprz, mając wciąż spore problemy kadrowe, powoli zdobywają punkty i są, zresztą jak zawsze, bardzo niewygodnym rywalem, zwłaszcza grając u siebie. Czaniec zrehabilitował się za porażkę z Książenicami i odgrał Odrę Centrum, ale teraz z pewnością myśli o zwiększeniu przewagi nad strefą spadkową, tak aby nie musieć oglądać się za sibie.

Bardzo ważny mecz zobaczą kibice w Przyszowicach. Zamykając tabelę Jedność podejmie inną drużynę znajdującą się w strefie spadkowej, rezerwy GKSu Tychy. Jeśli gospodarze nie wygrają tego meczu, to może się już nieługo okazać że wyjście ze strefy spadkowej będzie graniczyło dla nich z cudem. Tyszanie mają nadzieję na trzy punkty, które z kolei pozwolą im wyjść z czerwonych obszarów ligowej stawki.

Ostatnim meczem nadchodzącej kolejki będzie starcie Odry Centrum z Kuźnią Ustroń, w którym faworytem będzie zespół gości. Pauzował w tej kolejce będzie zespół Unii Turza Śląska. Poniżej pełne zestawienie wszystki spotkań siódmej kolejki IV ligi śląskiej gr. II.


7 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 2020/2021

2020-09-05/16:00 LKS ORZEŁ ŁĘKAWICA MRKS CZECHOWICE-DZIEDZICE -:-
2020-09-05/16:00 LKS UNIA KSIĄŻENICE MKS ISKRA PSZCZYNA -:-
2020-09-05/16:00 MKP ODRA CENTRUM WODZISŁAW ŚLĄSKI KS KUŹNIA USTROŃ -:-
2020-09-05/16:00 LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE KP GKS II TYCHY S.A. -:-
2020-09-05/16:00 KS SPÓJNIA LANDEK ODRA WODZISŁAW ŚLĄSKI SP. Z O.O. -:-
2020-09-05/16:00 TS PODBESKIDZIE II S.A. KS DECOR BEŁK -:-
2020-09-05/16:00 LKS DRZEWIARZ JASIENICA KS ROZWÓJ KATOWICE -:-
2020-09-06/16:00 GKS RADZIECHOWY – WIEPRZ LKS CZANIEC -:-