6 kolejka IV ligi śląskiej gr. II: Zapowiedź

Rewelacyjny beniaminek zagości na terenie mającego problemy MRKSu Czechowice, Kuźnia jedzie do Tychów, a Czaniec zagra z jednym z najbardziej nieprzyjemnych dla siebie rywali. Zapraszamy na lekturę zapowiadającą nadchodzącą kolejkę IV ligi śląskiej gr.II.

Liderująca Unia Książenice rozegra kolejny swój mecz na wyjeździe w tym sezonie. Tym razem beniaminek zagra na terenie mocno podrażnionego w ostatnim czasie MRKSu Czechowice-Dziedzice. Czechowiczanie przegrali przed tygoniem wysoko w Radziechowach i będą chcieli zrehabilitować się za tamtą wysoką porażkę. Faworytem będą chyba jednak goście, którzy już w tym sezonie udowodnili, że trzeba się z nimi poważnie liczyć. Nie łatwe zadanie czeka natomiast wicelidera, Kuźnię Ustroń, którą czeka wyjazd na trudny teren w Paprocanach i rywalizacja z rezerwami GKSu Tychy. Tyszanie grają na razie w kratkę, Kuźnia poza porażką z liderem tabeli, wygrywa wszystko. Goście będą faworytem tego starcia ale to może być mecz, w którym zdarzyć się może wszystko. Podobnie zresztą jak konfrontacja LKSu Czaniec z Polonią Łaziska Górne. Czaniec u siebie nie ma zwyczaju przegrywać mecze, jednak starcia z Polonią nigdy nie leżały podopiecznym Macieja Żaka i nawet zywcięstwa w przeszłości przychodziły z olbrzymią trudnością. Goście grają w tym sezonie przeciętnie, choć potrafili ograć chociażby Decor Bełk aż 4:0. Ciekawi jesteśmy jak zaprezentują się w sobotę w Czańcu.

Do ciekawego pojedynku dojdzie w Czechowicach, gdzie faworyzowane Goczałkowice zagrają z GKSem Radziechowy-Wieprz. Goście prezentują się ostatnio solidnie, gospodarze jeszcze w tym sezonie nie przegrali, a ich apetyty są ogromne. „Goczały” powinny zastopować rozpędzone Radziechowy, ale w tym meczu żaden wynik nie powinien bardzo dziwić. Ze zwycięstwem nie powinna mieć problemu Odra Wodzisław. Beniaminek podejmie na własnym boisku Spójnię Landek. Piłkarze z Landeka mieli dość dobry początek sezonu, porównując do rundy wiosennej poprzedniej edycji, ale w ostatnim czasie grają ze średnim powodzeniem, dlatego też Odra, która ostatnio regularnie punktuje, nie powinna mieć większych problemów.

Poniżej znajdziecie zestawienie wszystkich spotkań jakie czakają nas na IV-ligowych boiskach w najbliższy weekend.

6 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 19/20

2019-09-14/11:00 TS PODBESKIDZIE II S.A. KP BESKID SKOCZÓW -:-