6 kolejka IV ligi śląskiej gr. II: Zapowiedź

Trudny wyjazd lidera, raczej łatwa przeprawa Odry, ciekawe derby w Czechowicach, Bełk czeka wyrównany pojedynek z Landekiem, Podbeskidzie chce potwierdzić formę w Katowicach, a Czaniec chce awansować do górnej połówki tabeli. Zapraszamy na zapowiedź nachodzącej serii gier w IV lidze śląśkiej gr. II.

Liderująca stawce Unia Książenice, uskrzydlona wysokim zwycięstwem nad Czańcem, uda się na trudny teren do Ustronia, żeby powalczyć o kolejne zwycięstwo z miejscową Kuźnia. Gospodarze mają za sobą dwa zwycięstwa i po słabszym starcie sezonu, są na dobrej drodze do powrotu na właściwe tory. Dlatego też, ten mecz dla lidera nie będzie łatwą przeprawą.

Zupełnie inne wrażenie sprawia rywal wicelidera, Odry Wodzisław. Beniaminek z Przyszowic raczej będzie zainteresowany w tym sezonie walką tylko i wyłącznie o utrzymanie, toteż Odra powinna sobie bez problemu poradzić z tą ekipą, jeśli nie chce mieć wyraźnej straty do prowadzącej Unii już na tym etapie sezonu.

O kolejnych trzech punktach myślą też w Czechowicach-Dziedzicach. Niekokonany jak do tej pory MRKS podejmie w derbowym starciu Drzewiarza Jasienica, który w ostatnim czasie notuje słabsze występy. Derby rządzą się jednak własnymi prawami, dlatego goście wcale nie stoją na straconej pozycji.

Decor Bełk potwierdził na początku tego sezonu, że może być zamieszany w walkę o ligowe podium, a może nawet coś więcej w tym sezonie. Tym razem ekipa z okolic Rybnika podejmie Spójnię Landek, która potrzebuje punktów, że móc mówić o stawianiu sobie wyższych celi niż tylko walka o ligowy byt. Potencjał w ekipie z Landeka jest spory i kiedyś musi się ujawnić.

Rewelacyjny start sezonu notują rezerwy ekstraklasowego Podbeskidzia. Tym razem młodzi gracze z Bielska udadzą się do Katowic, aby rywalizować z młodą ekipą Rozwoju. Faworytem będą goście, ale Katowiczanie są na tyle nieobliczalni, że mogą sprawić niespodziankę.

LKS Czaniec zaliczył wysoką porażkę w minionym tygodniu. Jednak przez połowę meczu, dyktował warunki na terenie lidera. Potencjał naszego zespołu jest spory, ale wciąż trzeba pamiętać że ta drużyna ciągle potrzebuje czasu żeby się ze sobą zgrać. Tym razem podopiecznych Szymona Waligóry czeka starcie z Odrą Centrum, która zamyka ligową stawkę. Pozycja Odry nie oddaje do końca ich potencjału, bo ta młoda drużyna powinna w tym sezonie trochę mieszać. Nasi gracze nie mogą absolutnie zlekceważyć rywala bo zakończy się to tragedią, a więc liczymy na pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością.

W pozostałych spotkaniach IV ligi bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek beniaminków w Górze. Iskra Pszczyna podejmie tam Orła Łękawicę. Faworytem powinni być goście. Z kolei w Tychach rezerwy GKSu podejmą Unię Turza Śląska. Zwycięzca tego meczu prawdopodobnie opuści przynajmniej na chwilę strefę spadkową. W najbliższej kolejce pauzje drużyna GKSu Radziechowy-Wieprz. Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań 6 kolejki.


6 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 2020/2021

2020-08-29/11:00 KS ROZWÓJ KATOWICE TS PODBESKIDZIE II S.A. -:-
2020-08-29/17:00 MRKS CZECHOWICE-DZIEDZICE LKS DRZEWIARZ JASIENICA -:-
2020-08-29/17:00 KS DECOR BEŁK KS SPÓJNIA LANDEK -:-
2020-08-29/17:00 ODRA WODZISŁAW ŚLĄSKI SP. Z O.O. LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE -:-
2020-08-29/17:00 LKS CZANIEC MKP ODRA CENTRUM WODZISŁAW
-:-
2020-08-29/17:00 KS KUŹNIA USTROŃ LKS UNIA KSIĄŻENICE -:-
2020-08-29/17:00 MKS ISKRA PSZCZYNA LKS ORZEŁ ŁĘKAWICA -:-
2020-08-30/11:00 KP GKS II TYCHY S.A. LKS UNIA TURZA ŚLĄSKA -:-