5 kolejka IV ligi śląskiej gr. II: Zapowiedź

Lider sprawdzi formę Czańca, Odrę Wodzisław czekają derby w Turzy Śląskiej, Czechowice chcą utrzymać serię w Pszczynie, teoretycznie łatwa przeprawa Bełku w Przyszowicach i ciekawe derby Podbeskidzia z Jasienicą. Zapraszamy na zapowiedź nadchodzącej serii gier w IV lidze gr. II.

Liderująca w IV lidze Unia Książenice, po tygodniowej przerwie wraca na ligowe boiska. Tym razem faworyt ligi sprawdzi formę byłego mistrza, LKSu Czaniec. Będzie to pojedynek dwóch niepokonanych ekip, jednak za faworyta trzeba stawiać „gospodarzy”. Czaniec ma nową, młodą kadrę, która wciąż zbiera szlify doświadczenia i mecz z Unią będzie dla nich najtrudniejszą przeprawą jak do tej pory.

Odra Wodzisław, znajdująca się tuż za plecami Książenic pojedzie na derbowy pojedynek do Turzy Śląskiej. Gospodarze grają na razie w kratkę, ucząc się tej ligi, natomiast Odra ma za sobą słbaszy, choć zwycięski występ z Radziechowami. Goście powinni ten mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść, ale Unia na pewno łatwo nie odda tej wygranej, a może nawet pokusi się o niespodziankę.

Trwa udany początek sezonu w wykonaniu MRKSu Czechowice-Dziedzice. Tym razem podopieczni Jarosława Kupisa zmierzą się na wyjeździe z beniaminkiem, Iskrą Pszczyna. Gospodarze mają za sobą dwie ciężkie porażki i kolejna przegrana może wprowadzić w ich obozie sporo nerwowości. Faworyt tego meczu jest jednak jeden i jest to ekipa z Czechowic.

Na właściwe tory wskoczył już chyba Decor Bełk i swoją dobrą dyspozycję będzie chciał potwierdzić w Przyszowicach. Beniaminek w tym sezonie będzie mocno zainteresowany walką o utrzymanie się w stawce IV-ligowców, toteż piłkarze Decoru nie powinni mieć problemu z odniesienim zwycięstwa.

Bardzo ciekawie zapowiada się derbowa konfrontacja w Bielsku-Białej, która otworzy weekendową rywalizację na IV-ligowych boiskach. Rezerwy Podbeskidzia i Drzewiarz Jasienica odniosły swoje pierwsze porażki przed tygodnie, dlatego obie ekipy będą chciały się w tym mecuz przełamać.

W nadchodzącej kolejce czekają nas jeszcze starcia Orła Łękawica z Kuźnią Ustroń, GKSu Radziechowy-Wieprz z rezrwami GKSu Tychy oraz Spójni Landek z Rozwojem Katowice. Poniżej pełne zestwianie terminarza 5 kolejki IV ligi śląskiej gr. II.


5 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 2020/2021

2020-08-22/13:00 TS PODBESKIDZIE II S.A. LKS DRZEWIARZ JASIENICA -:-
2020-08-22/15:00 LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE KS DECOR BEŁK -:-
2020-08-22/17:00 MKS ISKRA PSZCZYNA MRKS CZECHOWICE-DZIEDZICE -:-
2020-08-22/17:00 LKS ORZEŁ ŁĘKAWICA KS KUŹNIA USTROŃ -:-
2020-08-22/17:00 LKS UNIA KSIĄŻENICE LKS CZANIEC -:-
2020-08-22/17:00 GKS RADZIECHOWY – WIEPRZ KP GKS II TYCHY S.A. -:-
2020-08-22/17:00 KS SPÓJNIA LANDEK KS ROZWÓJ KATOWICE -:-
2020-08-23/17:00 LKS UNIA TURZA ŚLĄSKA ODRA WODZISŁAW ŚLĄSKI SP. Z O.O. -:-