32 kolejka IV ligi śląskiej gr. II: Zapowiedź

Lider na niewygodnym terenie, Książenice i Rozwój chcą wrócić do wygrywania, Landek będzie chciał podtrzymać passę ale w Łękawicy łatwo nie będzie, Unia Turza Śląska powalczy o podium, mecz z Bełkiem potwierdzeniem formy dla Pszczyny, Jasienica i Podbeskidzie poszukają ważnych punktów, Tyszanie z Czechowicami zagrają o spokojną dalszą część sezonu, a Czaniec będzie chciał uciec od strefy spadkowej. Zapraszamy na zapowiedź nachodzącej serii gier w IV lidze śląskiej gr. II.

Odra Wodzisław, zmierzająca pewnie po mistrzostwo ligi, zagra na terenie jednego z outsiderów ligi, GKSu Radziechowy-Wieprz. Gospodarze mają swoje problemy ale wobec wycofania się Odry Centrum, ciągle wierzą w cud i utrzymanie się na IV-ligowym froncie. W pierwszej wiosennej kolejce pokonali Podbeskidzie, tym razem lider zweryfikuje ich prawdziwą formę, ale nie ma się co oszukiwać, każda strata punktów przez Odrę będzie rozpatrywana w kategoriach sensacji.

Unia Książenice i Rozwój Katowice przegrały swoje pierwsze wiosenne spotkania. Obie drużyny należą do ścisłej czołówki i będą chciały jak najszybciej wrócić na zwycięską ścieżkę, aby nie stracić dystansu. Dla Książenic będzie do kolejny test prawdziwej formy tej wiosny.

Spójnia Landek wygrała przed tygodnie ósmy ligowy mecz z rzędu. Taka seria pozwala stawiać ekipę Odrobińskiego w roli głównego kontrakandydata Odry Wodzisław do walki o mistrzostwo. Jednak zadanie przed Spójnią łatwe nie będzie, bo zagrają na terenie beniaminka, Orła Łękawica. Orzeł przegrał pechowo przed tygodniem z Czańcem i jeśli nie chce zacząć nerwowo oglądać się za siebie to musi powalczyć ze Spójnią o punkty.

Pojedynek Kuźnii Ustroń z Unią Turza Śląska może być jednym z ciekawszych meczów nadchodzącej kolejki. Goście mocno pukają do ligowego podium, a Kuźnia mimo zajmowanego ósmego miejsca, ma dużo większy potencjał. W tym meczu może wydarzyć się wszystko.

Decor Bełk po remisie z Czechowicami, sprawdzi formę ostatniej siły ligi, Iskry Pszczyna. Goście urwali przed tygodniem punkt w Ustroni i teraz będą chcieli sprawić niespodziankę na trudnym terenie w Bełku. Iskra również chce jeszcze powalczyć o utrzymanie, ale żeby to stało się realne musi zacząć regularnie wygrywać swoje mecze.

Jasienica i rezerwy Podbeskidzia źle zaczęły rundę rewanżoą i poległy dość niespodziewanie w swoich pierwszych meczach. Bielszczanie zaczynają czuć na swoich plecach oddech strefy spadkowej, Jasienica jeszcze czuje się komfortowo, ale wobec formy zespołów z dolnych regionów, ogranie Podbeskidzia jest obowiązkiem. Te derby powinny dostarczyć nam wielu emocji.

Bardzo ciekawie powinno być w niedzielne przedpołudnie w Tychach. Rezerwy GKSu, które prawdopodobnie będą wzmocnione kilkoma graczami z pierwszej ligi, podejmą MRKS Czechowice-Dziedzice. Goście muszą zacząć regularnie wygrywać swoje spotkania, aby ucieć ze strefy spadkowej, w której znajdują sie dość sensayjnie. GKS przewagę nad tą strefą ma za to niewielką i też z pewnością powalczy o jej powiększenie.

Ważny mecz z punktu widzenia układu dolnej części stawki, a zwłaszcza pogranicza strefy spadkowej, rozegra się w Czańcu. Nasz LKS podejmie Jedność Przyszowice. Różnica między oboma zespołami wynosi trzy punkty na korzyść Czańca, ale Przyszowice mają jeden mecz zaległy do rozegrania. Podopieczni Szymona Waligóry muszą przełamać niemoc własnego boiska i wygrać, aby móc ze spokojem patrzeć przed, a nie za siebie.

Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań nadchodzącej, 32 kolejki.


32 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 2020/2021

2021-03-20/11:00 LKS UNIA KSIĄŻENICE KS ROZWÓJ KATOWICE -:-
2021-03-20/12:00 LKS DRZEWIARZ JASIENICA TS PODBESKIDZIE II S.A. -:-
2021-03-20/15:30 LKS CZANIEC LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE -:-
2021-03-20/15:30 LKS ORZEŁ ŁĘKAWICA KS SPÓJNIA LANDEK -:-
2021-03-20/15:30 KS KUŹNIA USTROŃ LKS UNIA TURZA ŚLĄSKA -:-
2021-03-20/15:30 KS DECOR BEŁK MKS ISKRA PSZCZYNA -:-
2021-03-20/15:30 GKS RADZIECHOWY – WIEPRZ ODRA WODZISŁAW ŚLĄSKI SP. Z O.O. -:-
2021-03-21/13:00 KP GKS II TYCHY S.A. MRKS CZECHOWICE-DZIEDZICE -:-