30 kolejka IV ligi śląskiej gr. II: Zapowiedź

Czechowice będą chciały pogrozić liderowi, Unia Turza Śląska podejmie nieobliczalne rezerwy GKSu Tychy, Książenice po laniu od lidera chcą odegrać się w derbach z Bełkiem, derbowa konfrontacja Landeka z Jasienicą, Rozwój gra na trudnym terenie w Przyszowicach, Kuźnia podejmie Łękawicę i będzie chciała zrobić kolejny krok do utrzymania, Czaniec chce się przełamać w meczu z Podbeskidziem grając na obiekcie rywala, ostatni dzwonek dla Pszczyny w starciu z Radziechowami. Zapraszamy na zapowiedź 30 kolejki IV ligi śląskiej gr. II.

Odra Wodzisław zdaje się być nie do zatrzymania w drodze po mistrzostwo ligi. Tym razem lider tabeli podejmie na własnym stadionie MRKS Czechowice-Dziedzice, walczący o utrzymanie. Czechowiczanie rozgrywali w środę zaległe, bardzo ważne spotkanie i mimo iż przegrywali w Przyszowicach 2:0, wygrali w końcówce meczu 2:3 i odskoczyli tym samym od „czerwonej strefy”. Podopieczni trenera Kupisa chcą patrzeć przed siebie i marzą o sprawieniu niespodzianki i urwaniu punktów liderowi. Zadanie to będzie arcy trudne, ale nie niemożliwe.

Unia Turza Śląska, będąca wiceliderem stawki, podejmie rezerwy GKSu Tychy. Tyszanie tym razem nie dostaną zbyt dużego wsparcia z pierwszego zespołu, toteż gospodarze będą zdecydowanym faworytem tego spotkania. Unia walczy o zakończenie sezonu na podium i na pewno będzie chciała zgarnąć kolejne trzy punkty.

Unia Książenice została zdeklasowana w ostatniej kolejce przez lidera z Wodzisławia. Tym razem trzecia obecnie siła ligi zagra derbowy pojedynek z piątą ekipą stawki, Decorem Bełk. Będzie to pojedynek dwóch podrażnionych porażkami drużyn.

Spójnia Landek przegrała przed tygodniem po raz pierwszy od dziesięciu spotkań. Tym razem ekipę Odrobińskiego czeka derbowa konfrontacja z drużyną Drzewiarza Jasienica, która to z kolei przed tygodnie przełamała się i wygrała po raz pierwszy tej wiosny. Czy gracze Pawła Łosia pójdą za ciosem i odbiorą punkty rywalowi zza miedzy?

Rozwój Katowice wygrał ostatnie dwa spotkania i powrócił do walki o ligowe podium. Jednak trochę ekipie z Katowic jeszcze brakuje do trzeciego miejsca i spotkanie wyjazdowe w Przyszowicach musi być zaliczone na trzy punkty jeśli podium ma być realnym celem dla ekipy Rozwoju. Z kolei Przyszowice są w bardzo trudnej sytuacji i w przypadku kolejnej porażki mogą spaść do strefy zagrożonej bezpośrednim spadkiem z ligi. Jedność była bliska zapunktowania w środę z Czechowicami, ale w samej końcówce wypuściła zwycięstwo z rąk. W meczu z Rozwojem okaże się czy ten mecz był impulsem do odważniejszej gry Przyszowic czy był to swoisty gwóźdź do trumny.

Kuźnia Ustroń przełamała się przed tygodnie w meczu z Czańcem i chce pójść za ciosem aby zapwenić sobie spokojną grę w kolejnych tygodniach. Tym razem rywalem Ustronian będzie Orzeł Łękawica, który porażką w Radziechowach skomplikował sobie sytuację na tyle, że musi nerwowo oglądać się za siebie. Goście muszą w tym meczu powalczyć o jakiekolwiek punkty.

LKS Czaniec, ze względu na fatalne warunki pogodowe, przełożył swój mecz z rezerwami Podbeskidzia na obiekt rywala ze sztuczną nawierzchnią. Dla naszego zespołu ten mecz będzie bardzo ważny, bowiem za naszymi plecami zaczyna robić się coraz ciaśniej i każde punkty są na wagę złota. Mamy problemy grając w roli gospodarza, ale może mecz „u siebie” na popularnej „Górce” będzie dla nas szansą na przełamanie. Podbeskidzie też będzie chciało w tym meczu zapunktować za trzy, aby nie uwikłać się w nerwową walkę o utrzymanie. Czeka nas zatem ciekawy pojedynek w Bielsku.

Iskra Pszczyna z tygodnia na tydzień coraz bardziej godzi się z faktem spadku do klasy okręgowej. Jednak gracze Iskry w każdym meczu imponują walką i determinacją. Przed tygodniem ten zespół w nieprawdopodobnych okolicznościach przegrał z rezerwami Podbeskidzia mimo iż prowadził już 3:0. Tym razem Pszczyna zagra z GKSem Radziechowy-Wieprz, który wiosną punktuje w miarę regularnie. Radziechowy będą faworytem tego spotkania, a Pszczyna w przypadku kolejnej porażki będzie już praktycznie pogodzona ze spadkiem.

Poniżej zestawienie wszystkich spotkań nadchodzącej serii gier.


30 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 2020/2021

2021-04-17/11:00 LKS CZANIEC TS PODBESKIDZIE II S.A. -:-
2021-04-17/15:00 KS SPÓJNIA LANDEK LKS DRZEWIARZ JASIENICA -:-
2021-04-17/17:00 LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE KS ROZWÓJ KATOWICE -:-
2021-04-17/17:00 KS KUŹNIA USTROŃ LKS ORZEŁ ŁĘKAWICA -:-
2021-04-17/17:00 KS DECOR BEŁK LKS UNIA KSIĄŻENICE -:-
2021-04-17/17:00 LKS UNIA TURZA ŚLĄSKA KP GKS II TYCHY S.A. -:-
2021-04-17/17:00 MKS ISKRA PSZCZYNA GKS RADZIECHOWY – WIEPRZ -:-
2021-04-17/17:00 ODRA WODZISŁAW ŚLĄSKI SP. Z O.O. MRKS CZECHOWICE-DZIEDZICE -:-